Hlavní obsah
Hry

Kvíz: Evropské hrady a zámky

Médium.cz je blogovací platforma, tedy veřejně dostupná služba, na které mohou naši uživatelé svobodně vyjadřovat a publikovat své názory. Nejedná se o názory či postoje Seznam.cz ani žádné z našich redakcí.

Foto: Qizy.cz

Kvíz otestuje vaše znalosti předních evropských hradů a zámků

Evropa je kontinent plný historie, kultury a architektury. Mezi nejvýznamnější památky patří hrady a zámky, které byly svědky mnoha událostí, bitev a intrik. Jak dobře je poznáte z fotografie?

Článek

O kvízu

Tento zeměpisný kvíz je určen pro milovníky historie a architektury, kteří chtějí prověřit své znalosti o evropských hradech a zámcích. V každé otázce uvidíte fotografii jedné z těchto památek a budete muset odpovědět na otázku: Ve kterém státě nebo městě se památka nachází? Některé z nich jsou velmi známé, jiné méně, ale všechny mají zajímavou historii a architektonický styl. Zkuste si tento kvíz a dozvíte se více o těchto úžasných stavbách, které jsou součástí evropského kulturního dědictví.

Pod kvízem naleznete anketu, ve které si můžete poměřit znalosti s ostatními.

Kvíz

Anketa

Na kolik procent jste zvládli kvíz o evropských hradech a zámcích?
70 - 100 %
65 %
40 - 69 %
25 %
méně než 40 %
10 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 40 čtenářů.

Pokud se vám kvíz líbil, vyzkoušejte naše další zeměpisné kvízy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz