Článek
Krásný název zajímavého videa - podstatné jméno, které je tvořeno čtyřmi souhláskami, přičemž je samo o sobě poměrně dost nepodstatné. Ani nevím, jestli tam tahle atrakce ještě stojí nebo jestli ji už někdo odnesl a někde pohodil - i když to tak na první pohled nevypadá, tak samo o sobě je tohle zařízení dost nebezpečné. Stačilo by, aby se smekla noha a už by z toho nebyl šplh ale třeba zlomenina hlezenní kosti, což musí být samo o sobě dost nepříjemné, proto se ani v tomto příspěvku nesnažím hlezenní kloub jakkoliv glorifikovat či oslavovat nebo propagovat. Zažít bych to prostě nechtěl a dokonce ani neznám nikoho, kdo by to zažít chtěl.
Pamatuji si, jak jsem kdysi dávno, je to asi tak před 13 až 14 lety musel Arianku pořád, den co den kontrolovat, aby jí náhodou neujela noha, když třeba na mokrých dlaždičkách nacvičovala složité krokové variace k oslavnému baletu na námět známého spisovatele Jacka Londona Démon Alkohol. Rodina se o ni nestarala, příbuzní ji tak nějak ani moc neznali, přátelé ji opouštěli, jenom já, starý blbec, jsem ji stále hlídal, od rána do večera, aby neměla hlad a aby za ni někdo zaplatil nájem a hlavně, když jsem viděl, že opět má sklony začít nacvičovat ranní procházení zdí, aby si třeba nevratně nezarazila hlavu do krku, navíc jsem v té době byl její manžel - a znáte to, jak to většinou probíhá v rodinách, kde mají nějakého manžela. Za všechno můžete vy, ano, čtete správně, stačí, když si manželka zlomí ruku při pokusu nacpat se až po lokty do těsné ponožky a budete rádi, když nedostanete výjimečný trest, ale jenom doživotí.
Takže totálně nevyspalý se svou neunavitelnou manželkou, která už měla tisíc nápadů a plánů, jak stráví první hodiny po půlnoci, jsem si vyslechl nápady, že půjde na procházku k lesu, kde bude řádit na dětském hřišti a potom se uvidí. Arča na houpačce, Arča zamotaná v dětské prolézačce, Arča oblečená v dětském tobogánu a najednou žuch! Arča v kopřivách. A teď, jak se pokoušela vstát, tak zjistila, že to nejde a bleskurychlá diagnóza zněla, vyvrknutý kotník. Čili kotník, na který se nedá postavit.
Šel jsem zavolat sanitku, kterou nám poslali z Bulovky, zatímco Arča se stále dokola snažila postavit se na vyvrknutý kotník a odejít. Takže nejdříve si natřikráte zlámala kost hlezenní, několikrát si zlomila a naštípla kost lýtkovou, kost vřetenní a ještě měla s sebou několik dalších kostí, které si postupně zdemolovala natolik, že byly k nepoužití. Pak jsem s ní odjel sanitkou na Bulovku, kde si ji zapsali na příjmu a byli ke mně docela dost nepříjemní, což jsem nechápal, ale bylo to tak nějak, jako když dítě spadne do kanálu a vynadáno dostane maminka, že ho nehlídala. Už jsem jen čekal, kdy mi vynadají, že jim nečekaně došla sádra nebo tak něco podobného. Místo toho jsem ale dostal pouze sáhodlouhý seznam oblečení, obuvi a pantoflí, které jsem měl co nejrychleji přivézt.
Když jsem pak přijel, tak jsem si akorát počkal, až bude Arča po operaci a hned jsem sháněl sanitku, protože prohlásila, že v nemocnici nebude a že hned jede domů. Takže pokud chcete vědět, jak to bylo dál, tak mi dejte deset superlajků, dvacet "to se mi líbí" a poštou Arče pošlete zlatý snubák s černou perlou. Návod jak pokračovat, najdete v prvních komentářích. Nebo se na to zvysoka... ono taky nikoho neubude.





