Hlavní obsah

Svátky v důchodu: Jak si užít oslavy když rodina není přítomná

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexels.com
20. 11. 13:17

Vstup do důchodu může být pro mnohé obdobím změn a přizpůsobení se novému životnímu stylu. Pro některé důchodce mohou být svátky výzvou když rodina nejeví zájem o společné oslavy.

Článek

Zde je několik tipů, jak si užít svátky, i když jste v důchodu a rodina není přítomná.

1. Volnočasové aktivity

Využijte volného času k vlastním koníčkům a zájmům. Možná máte nevyzkoušené hobby, na které jste nikdy nebyli dostatečně volní. Svátky mohou být ideálním časem na objevení nových zážitků.

2. Společenské akce

Připojte se k místním komunitním akcím nebo skupinám. Mnoho komunit pořádá sváteční události, kde se můžete setkat s novými lidmi, navázat přátelství a sdílet radost ze společného času.

3. Online setkání

I když vaše rodina není fyzicky přítomná, využijte moderní technologie k virtuálním setkáním. Videohovory jsou skvělým způsobem, jak sdílet okamžiky s blízkými, i když jsou vzdálení.

4. Sváteční oslavy

Připravte si vlastní sváteční atmosféru. Udělejte si vlastní sváteční jídlo, vyzdobte si domov a vytvořte si příjemné prostředí.

5. Dojmy před přáními

Začněte novou tradici tím, že si předem naplánujete dojmy a přání sami pro sebe. Cestování, zážitky nebo prostý relaxační den.

7. Sebedůvěra

Svátky jsou skvělým časem pro sebe-reflexi a sebepoznání. Zaměřte se na osobní rozvoj, čtěte knihy, pište si deník, nebo se věnujte meditaci. Posílení sebedůvěry vám může pomoci překonat jakékoli pocity osamělosti.

Pamatujte si, že svátky mohou být plné radosti a naplnění i bez přítomnosti rodiny. Trik je v tom nalézt radost v malých věcech a investovat čas do sebe. Tak můžete prožít období příjemné a pamětihodné chvíle.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz