Hlavní obsah
Umění a zábava

PROPAMÁTKY slaví 15 let

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Archiv autora

PROPAMÁTKY slaví 15. let.

29. 11. 2022 13:30

Šest a půl tisíce článků na portálu PROPAMÁTKY, 43 vydání časopisu, 23 konferencí. Inspirace pro sta tisíce lidí, kteří opravují historické objekty nebo obdivují jedinečnou práci předků. Institut pro památky a kulturu právě slaví 15 let existence.

Článek

Je to 15 let pozitivních příkladů, inspirace, 15 dobrých let pro památky. Od začátku po dnešek, stále na stejné cestě: inspirovat, propojovat a chránit. Kultivovat okolní svět. Vytvořit komunitu lidí, kteří mají společný zájem. Institut pro památky a kulturu za tu dobu získal pevnou pozici v oblasti památkové péče, je respektovaným partnerem a důležitým hráčem na poli českého kulturního dědictví.

Do povědomí vstoupil především díky značce PROPAMÁTKY, kterou nese časopis i zpravodajský portál. Jeho součástí je také Katalog služeb, který prezentuje 345 neziskových organizací, 728 firem a lidí se zkušenostmi při záchraně památek. Nabízí tak jedinečný rozcestník pro všechny, kteří se potřebují spojit s odborníky a milovníky památek. A nejen to: zdarma publikuje informace o dotacích a veřejných sbírkách. Celkem tak redakce upozornila na více než 2 000 příležitostí, kde lidé mohli získat finance na svůj projekt.

„Základní idea se od začátku nezměnila, jsme tu pro památky a lidi se zápalem pro ně. Jen se trochu rozrostl počet našich projektů a také zaměstnanců, dnes jich tu máme už více než 10. Na naši cestu se postupně přidávají další lidé, kteří v historii vidí hodnoty pro budoucnost,“ shrnuje ředitel Institutu pro památky a kulturu Aleš Kozák.

Od založení Institutu je to právě nyní 15 let. Slavte společně s námi. Podpořte PROPAMÁTKY darem a přiťukněte si s námi nápojem podle svého gusta.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz