Hlavní obsah
Sport

Slovensko vítá zpět legendu po patnácti letech

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
8. 9. 11:59

Tomáš Hubočan hlásí velký návrat na Slovensko. Legendární obránce se po 15 letech vrací do Žiliny, kde fotbalově vyrůstal.

Článek

Jelikož se jedná o klub, který se specializuje hlavně na práci s mládeží, je jasné, že zkušený 37letý bývalý reprezentant bude klubu, mimo svých fotbalových kvalit, pomáhat i zkušenostmi, které bude předávat mladým hráčům.

Zkušenosti z nejlepších lig

Národní dres si hráč oblékl dohromady 73krát a zúčastnil se i dvou mistrovství Evropy. Slovensku přišel pomoci i poté, co ukončil reprezentační kariéru, protože nám na jeho postu chyběli hráči. Mimo to, během své klubové kariéry působil v Rusku, Francii, Turecku a také na Kypru. Během působení v Zenite Petrohrad, dokázal vyhrát Evropskou Ligu a následně i superpohár, kde proti jeho klubu stál Manchester United.

Lze tedy očekávat, že tyto zkušenosti budou velkým přínosem nejen pro Žilinu, ale i samotnou soutěž. Jedná se o hráče, který v zahraničí i na mezinárodní scéně reprezentoval Slovensko v tom nejlepším světle a je fantastické, že takový fotbalista se znovu objeví ve své domovské soutěži. Ještě před nějakým časem, se spekulovalo o jeho příchodu do Slovanu, ale bývalý reprezentant, dal nakonec přednost Žilině, která ho do velkého fotbalu posunula.

Podobná cesta, jako u Škriniara

Je to poměrně překvapivé, ale Tomáš Hubočan měl před odchodem do zahraničí podobný proces, jako měla i nová posila PSG, Milan Škriniar. Ten fotbalově také vyrůstal v Žilině, ale stejně jako Hubočan byl během tohoto působení poslán na hostování do Zlatých Moravců.

Také se jedná o jeden z historicky nejdražších přestupů, které naše liga kdy zažila. V době, kdy bývalý reprezentant odcházel do ruského Zenitu Petrohrad, za něj dostala Žilina čtyři miliony eur. Musíme říci, že peníze dokázala využít výborně, krátce poté se klubu totiž podařil postup do skupinové fáze Ligy Mistrů. Bylo to naposledy, co se to nějakému slovenskému klubu podařilo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz