Článek
Štěpán Šafránek, hvězda osmdesátých let televizních obrazovek. A jeho představitel Pavel Kříž rovněž tak. Hercem chtěl být přitom už od dětství, táhlo ho to ale i k jiné profesi. Medicína. Jaké překvapení, že?
Velké rozhodnutí před revolucí
Sny si splnil oba. Nejenže se stal hvězdou filmového plátna, ale emigroval za oceán a usadil se v Kanadě. Tam vystudoval psychoterapii a v dalších letech začal pracovat v domově pro seniory. V Kanadě si pak našel také svoji velkou lásku Bonnie Glover. Není divu, že společně toužili po tom, aby založili rodinu.
Jenže v roce 1993 se režisér Dušan Klein rozhodl, že natočí čtvrtý díl Básníků. A k tomu potřeboval i hlavního hrdinku Šafránka. Herec neváhal, sbalil kufry a i se svou těhotnou partnerkou se vydal zpátky do Česka. Těšil se, že se vrátí na plac k těm, které dobře zná. Jenže během mezipřistání ve Frankfurtu Bonnie o svoje nenarozené dítě přišla. Tehdy se jí udělalo zle.
Psali, že zahýbá manželce
Bonnie se později vrátila do Kanady, kde pak zemřela. Z Kříže se tak stal vdovec, ale nikdo to nevěděl. Jenže jelikož o svém soukromí obvykle mlčí, o jeho strastech věděla jen hrstka nejbližších. „Nemluvím o části života, která se týká Kanady. Chráním si ji, protože to je to nejcennější, co mám,“ citoval ho portál Dotyk.cz.
Když si našel novou ženu, která mu byla velkou oporou, bulvár tehdy začal spekulovat, že je své manželce Bonnie nevěrný. Tou dobou už ale nežila. Kříž je zažaloval, vyhrál a jako odškodnění dostal 300 tisíc korun. Původně chtěl 2,4 milionu korun. Šlo o paní Jolanu, dnes Křížovou, která je pro média tak trochu paní Columbovou a drží se stejně jako její manžel stranou zájmu veřejnosti.
Zdroj: hn.cz, lidovky.cz, iDNES.cz