Hlavní obsah
Umění a zábava

Milujeme české filmy, i když všude tvrdíme opak

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: https://pixabay.com/cs/users/tumisu-148124/
28. 4. 14:00

Posledních několik let je česká filmová tvorba, řekněme, poněkud nezáživná, a dalo by se říci nudná. To si jistě říká spousta lidí. Tedy alespoň to na veřejnosti tvrdí. Bohužel tvrdá data říkají něco jiného. Češi totiž svoje filmy zbožňují!

Článek

Při vyslovení „český film“ dostane údajně spousta lidí kopřivku a není se vlastně co divit. Točí se pořád ta samá nezáživná témata a na nějakou významnější celosvětovou cenu čekáme již nějaký ten pátek, takže koho to může vlastně neustále bavit? No baví to evidentně celkem dost lidí a dalo by se říci, že je to většina.

Pokud se podíváme na sledovanost v kinech za poslední roky, tak v první pětce se to českými filmy jen hemží. V roce 2020 jich máme v první pětce hned pět, v roce 2021 tři a v roce 2022 dva, a to jen proto, že v tento rok přišla celosvětově očekávaná pokračování filmů Top Gun a Avatar, jinak by výsledky byly pro český film ještě lepší.

No to byla jen kina, kam již možná mladá a moderní generace moc nechodí a raději si pustí filmy o něco později na nějaké streamovací platformě. No možná. Každopádně i zde jsou výsledky celkem jasné a právě v tuto chvíli jsou na té celosvětově největší v první pětce hned tři české filmy (Hádkovi, Spolu a Střídavka) a podobně je tomu takřka celý tento rok, kdy toto téma sleduji.

Jak je to tedy možné? Pravděpodobně se opět ukazuje, že drtivá většina lidí něco jiného tvrdí a něco jiného dělá. Obávám se, že to znamená jen jedno. Nějaké razantnější změny se po takovýchto výsledcích nedočkáme.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz