Hlavní obsah

Úspěch? Pouze splnění povinnosti!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com
21. 11. 11:05

Tak to ti naši kluci dokázali a postoupili na ME 2024 do Německa. Cíl byl tedy splněn. Postup byl ale spíše povinnost, která rozděluje týmy na ty lepší na jedné straně a fotbalový kompars na straně druhé.

Článek

Dříve na ME ve fotbale postupovalo pouze 16 týmů, a tak mohlo celkem snadno dojít k situaci, kdy v kvalifikaci došlo k nějakému překvapení a na samotný šampionát nepostoupila země, která by tam papírově měla být. Zde jsme tehdy opravdu mohli mluvit jakžtakž o úspěchu, kdy se naše malá země poměří s těmi nejlepšími v Evropě.

Dnes se na mistrovství podívá hned 24 týmů, což je na první pohled jen o 8 týmů více, ale vzhledem k tomu, že do kvalifikace nastoupilo 53 týmů, tak se dostáváme k faktu, že postupujících na hlavní turnaj je skoro polovina. Sice nemáme v současnosti tak kvalitní tým, který měl k dispozici před lety Karel Brückner, ale pořád si myslím, že jsme ve fázi, kdy bychom se měli měřit s těmi lepšími a nejlepšími a ne s fotbalovým komparsem.

Nepostup by znamenal měřit se s týmy jako Malta, Gibraltar, Moldavsko, Severní Makedonie, Gruzie, Kazachstán a pod. A tak špatně si myslím, že na tom ještě nejsme.

No a abych byl fér, tak z těch fotbalově známějších zatím na mistrovství nepostoupilo Polsko, Ukrajina a Švédsko (Chorvatsko zatím má ještě jeden zápas pravdy). Marně hledám další fotbalové národy s alespoň nějakými úspěchy, kteří se zatím na mistrovství nedostali. Možná ještě Řecko, ale to po jednom úspěchu nehraje již několik let nic co by stálo za řeč.

Jsem samozřejmě rád, že uvidím náš tým na ME, ale zkusme být trošku přísnější a náročnější a nesnažme se vše jen omlouvat. Tohle byla prostě povinnost!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz