Hlavní obsah
Knihy a literatura

Kniha o kouzelnickém dospívání vám dokáže, že herci jsou taky lidi

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Terka od kafe, knihy a koláčku

S kouzelnickou hůlkou

5. 2. 18:07

Jak těžké je dospívání před filmovými kamerami a fotoaparáty paparazziů si málokdo z nás dokáže představit. Kniha o dospívání Toma Feltona S kouzelnickou hůlkou nám tento svět poodkrývá.

Článek

Ano, vím, že jdu možná s křížkem po funuse a vy všichni jste knihu už četli nebo se na ni chystáte, protože ji snad každý dostal pod stromeček a hodně se o ní mluví, ale přesto se třeba najde někdo, kdo o ní netuší. A to by byla velká škoda. Ta kniha si totiž místo mezi bestsellery bezesporu zaslouží.

Pokud patříte mezi fandy Harryho Pottera nebo vás alespoň zajímá, jak probíhá takové natáčení filmů, ihned si knihu zařaďte do svého listu titulů, které si nutně musíte přečíst. Určitě neprohloupíte. Tom Felton umí psát a rozhodně má co říct. Není to žádný namachrovaný frajírek, jak by se mohlo zdát. Naopak to má v hlavě pěkně srovnané, což je i překvapivé, vzhledem k tomu, že je od 12 let filmovou hvězdou. Myslím, že řadou lidí by taková neustálá pozornost dokázala zamávat a nadělat paseku. Ale on se z knihy jeví pořád jako normální kluk, který vlastně ani neví, jak ke slávě přišel. Je to velký sympaťák. Četba jeho knihy je jako poslouchat svého starého známého - těšíte se, jakou historku si přečtete na další straně, a je vám líto, když vyprávění končí.

Také je z knihy cítit velká pokora – k rodičům, režisérům a mnohem slavnějším kolegům. Ví, že v životě udělal chyby a nebojí se je přiznat. Nezlehčuje je, naopak jich lituje. Kéž by každý ve svém životě dokázal najít tolik sebereflexe. I já.

Kniha má pouze jedinou chybu a tou je překlad a trochu odbytá česká redakce. V knize jsou chyby a překlad je místy kostrbatý.

Ale i přes to za mě 5*/5*.

PŘEČTĚTE SI TO, POKUD: jste potterofil a fanoušek filmů.

NEČTĚTE TO, POKUD: nemáte rádi životopisy.

FELTON, Tom. S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje. Praha: Práh, 2022. ISBN 978-80-80-7252-963-6.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz