Hlavní obsah
Sport

Mistrovství světa v rally v ČR

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
21. 8. 8:17

Pro tuzemské fanoušky motorsportu a zvláště rally je to skvělá zpráva. Na konci října se v Česku pojede poprvé závod mistrovství světa v rally. Na to jsme dlouho čekali. Osm z 18 rychlostních zkoušek, se uskuteční na českém území.

Článek

Středoevropská rally, jak se tento závod jmenuje, odstartuje ve čtvrtek 29.října na Hradčanském náměstí. Bude zde startovní rampa s kulisami Pražského hradu. V metropoli se následně pojede i divácká rychlostní zkouška (místo ještě není potvrzeno, nejspíše bude na dostihovém závodišti v Chuchli). Následně se závodní jezdci přesunou na Šumavu do Klatov, kde se pojede Čínovský okruh, známý z rally Šumava.

V pátek budou na programu již klasické rychlostní zkoušky na Prachaticku a Vimpersku. V sobotu trať povede po rakouském území, v neděli soutěž vyvrcholí v Německu.

Foto: https://centraleuropeanrally.eu/

mapa středoevropské rally 2023

Poznámka autora:

Přeji pořadatelům, ať se jim podaří zorganizovat krásný závod, který má v ČR premiéru. Také si přeji, že se ukážeme světu jako krásná země, do které stojí zato se přijet podívat. Zdá se mi, že akce takového formátu není zatím tak medializovaná. Fanoušci rally o tom jistě vědí, ale ne až tolik široká veřejnost. Přece jen do startu zbývají již jen dva měsíce.

Snad i tento článek přispěl k medializaci této akce.

Zdroje:

https://www.idnes.cz/sport/motorsport/stredoevropske-rallye-cesko-praha-motorsport.A230713_105734_motorsport_jrv

https://www.ewrc.cz/clanek/38098-po-prazskem-startu-se-pojede-klatovsky-okruh-jeste-tyz-den/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Mistrovství světa v rally (WRC)

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz