Článek
Včera jsem si vyslechl na YouTube rozhovor Tomáše Lukavce s doktorem Petrem Pithartem.
V úvodu rozhovoru, který probíhal přes půl světa pomocí internetu, vysvětluje Tomáš Lukavec, že zhruba hodinu nastavovali zařízení Petra Pitharta na dálku, aby bylo možné ten rozhovor uskutečnit.
Doktor Pithart má pravdu, že zapojení různých zařízení, tak aby byl možný ten vlastní přenos, je stále složitější.
Chápu, že doktorovi Pithartovi je už 84 let, mně už je 72 a možná že někteří mladí nepovažují současné internetové změny za složité. Ale mě to složité připadá už jenom proto, že se to pořád mění.
Nedovedu si představit, že třeba auto, které je čím dál tím víc závislé na softwaru, bude ten software měnit třeba každého půl roku. Jak potom vůbec lidé budou jezdit celý život? Kognitivní funkce lidí během života slábnou.
Byl jsem zvyklý, že určitá zařízení reagují určitým způsobem. Zapínala se určitou páčkou, vypínala se určitou páčkou. A už to tak není.
Všecko se dá změnit změnou software na dálku. Viz současná diskuse o tom, že když koupíme americké stíhačky, budou stále závislé na americké aktualizaci softwaru.
Mimochodem, opravdu doporučuji k poslechu ten hodinový rozhovor Tomáše Lukavce a Petra Pitharta na YouTube - Zákony bohatství. I když ten rozhovor musel být zkrácen, protože vysílací zařízení oznámilo doktoru Pithartovi, že baterie je skoro vybitá.
Na závěr dávám i odkaz na krátké video, kde si umělec František Ringo Čech stěžuje na komplikace s neustálými aktualizacemi software v počítači.
Zdroj: