Hlavní obsah
Názory a úvahy

MUDr. Cimický, jeho hospitalizace, obvinění a lůza na sociálních sítích

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Tomáš Němec
22. 10. 16:50

Na co se vrhá fejsbúková lůza.

Článek

Na fejsbúkovém profilu jedné paní na mě vykouklo sdělení „Cimický leží v bezvědomí na ARO.“ Pod tím byl odkaz na článek, který sděluje, že MUDr. Jan Cimický leží v Ústřední vojenské nemocnici v bezvědomí, patrně po předávkování léky.

Pod tím odkazem se rozvinula ironická diskuse na téma vyšetřování dr. Cimického z kriminálních činů. Jediný pan Jan Vaculík vyslovil politování nad skutečností, že dr. Cimický je ve vážném stavu.

Souhlasím s panem Janem Vaculíkem. Pana doktora Cimického jsem znal dvacet let. Jeho obvinění mě překvapilo. Nijak se ho nezastávám. Nicméně je vidět, že na sociálních se nejlépe nadává lidem, kteří jsou pro nás jen virtuální postavy z bulváru.

Zároveň však pod můj komentář napsala i paní Yanna Fabian, první z těch, které obvinily dr. Cimického ze sexuálního útoku. Také ona znala dr. Cimického osobně a je podle mě oprávněna se k tomu vyjádřit.

Paní Yanna Fabian mi napsala: Jste muž. Doktor Cimický je obžalován 39 případů útoku na ženy. Pochopitelně se to netýká vás a vůči mužům se zjevně choval jinak než vůči ženám. Ctím presumpci neviny, ale také vím, co se stalo mě. A nikomu to nepřeji.

Jenže já jsem psal o něčem jiném. Proto jsem paní Fabian odpověděl takto:

Já docela chápu, co jste napsala. Vy jste zrovna tak jako já znala dr. Cimického osobně. Obvinila jste ho a to je správné. Ale většina lidí, co píše v této diskuzi, se chová jako lůza ve středověku, která se chodila veselit na náměstí, když tam někoho popravovali. Tehdy byla poprava na náměstí oblíbenou lidovou zábavou. Dnešní lůza pokřikuje s oblibou na internetu.

Na to mi paní Fabian odpověděla, že tomu rozumí.

Závěr

Uvedená fejsbúková diskuze ukazuje, jak spousta lidí, kteří jsou patrně v reálném životě naprosto bezvýznamní, mají potřebu vyjádřit nejen své pohrdání nad doktorem Cimickým. který byl svého času jednou z ústředních postav všech médií, ale také radost nad tím, že leží v bezvědomí v nemocnici. Jen nepatrná menšina diskutujících napsala, že by mu přála uzdravení, aby se nemohl vyhnout soudu, který vynese rozsudek nad jeho činy.
Bohužel na facebooku vznikla novodobá lůza. Na závěr si tedy připomeňme slovníkovým pojmem, co slovo lůza znamená.

Zdroj:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz