Hlavní obsah

Invalidní a Předčasný starobní důchod

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

24. 10. 19:37

Invalidní a předčasné důchody - osobní zkušenost

Článek

13.7. 2023 jsem žádal o invalidní důchod. Následně jsem obdržel pouze posudek, který toto oficiálně odsouhlasil. Poté jsem požádal o předčasný starobní důchod (Veškeré podmínky splňuji) Ani z jednoho a ani z druhého kroku nemám oficiální ROZHODNUTÍ. tzn. kolik. Na odboru důchodového zabezpečení mi tvrdí, že vše je na cestě (asi D1), neví o administraci vůbec nic. Já bych rád pracoval třeba i jako ochranka, ale podmínkou pro předčasný důchod je údajně, že mohu měsíčně vydělat pouze 10000 na DPP, 300 hodin v roce. Nicméně, rozhodnutí nemám, takže co dál? Napsat Fialovi nebo na Evropský soud nebo na Amnesty International? Mám silný pocit, že jsou potlačována má práva a nárok na informace ze strany státní správy a dále to omezuje můj život a následně životy mých blízkých. Abych stáhl, odvolal svůj požadavek na předčasný starobní důchod, nemám v ruce žádný papírový dokument. Navíc, kdybych toto uskutečnil i po dodání papírového dokladu, potáhne se tato kauza další rok. Nedělám si iluze.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz