Hlavní obsah
Internet a technologie

AI generátor obrázků

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Umělá Inteligence AI

Generátor obrázků umělou inteligencí AI ZDARMA

11. 2. 15:04

Nejlepší AI nástroje pro generování obrázků a grafiky ZDARMA. Když mluvíme o umělé inteligenci, AI nástroje pro generování obrazů a grafik jsou jednou z nejdůležitějších věcí. Umělá inteligence se v této době používá ke generování obrázků a grafiky.

Článek

Umělá inteligence se v této době používá ke generování obrázků a grafiky v mnoha různých oborech. Od her a filmů po reklamu a design. Je to proto, že umělá inteligence může být velmi efektivní při generování nových obrázků a grafiky.

Dnes existuje mnoho AI nástrojů, které mohou být použity k vygenerování nových obrázků a grafiky. Některé z těchto nástrojů jsou open source, což znamená, že je mohou používat všichni.

Definice generativního umění zní: média vzniklá pomocí autonomního (nezávisle fungujícího) systému. Nemusí za tím ale nutně stát umělá inteligence. Už začátkem druhé poloviny minulého století začala vznikat algoritmicky generovaná díla. V této souvislosti stojí za zmínku například práce Very Molnár. Její díla byla generována na základě naprogramovaných sad pravidel. Na stejném principu funguje třeba také Želví grafika.

AI: Jak vygenerovat obrázky a grafiku ZDARMA

Znáte to pocit, že musíte najít skvělé obrázky nebo grafiku pro váš webový článek? Může to být obtížné a časově náročné. Naštěstí se v dnešní době můžeme spolehnout na umělou inteligenci AI k vygenerování těchto obrázků a grafiky pro naše potřeby. V tomto článku zjistíte, jak můžete použít nejlepší AI nástroje k generování obrázků a grafiky jednoduše a efektivně!

Nejlepší AI nástroje vám umožní jednoduše vygenerovat skvělé obrázky a grafiku, aniž byste museli investovat hodiny do jejich tvorby. Nejen že můžete ušetřit čas, ale také můžete získat cool efekty, na které byste jinak nemohli dosáhnout. AI technologie se postupně stává běžnou součástí moderních webových stránek a pouhým stisknutím tlačítka umíte dosahovat úžasných vizuálních efektů. Pokud jde o generování obrázků a grafiky, existují různé AI nástroje, AI generátory a AI programy.

Co lze generovat pomocí AI

Mimo statických obrazů lze (či brzy bude možné) generovat třeba také texty (GPT-3), 3D modely (DreamFusion), videa (Make-a-Video), hudbu (Soundraw, Jukebox)…

Všechna tato generovaná média se schovají do škatulky, která se nazývá syntetická média.

Použití AI generátoru pro vytváření loga

Uživatelé si mohou vybírat ze stovek možností, které nabízejí šablony nebo editor. AI Program potom interpretuje světelné a tvarové vzorce a navrhuje logo. Výsledky jsou pak posouzeny uživatelem, který zvolí nejlepší variantu.

Již je možné vytvářet logo pomocí AI umělé inteligence. Existují nástroje, které mohou automaticky vytvářet obrázky nebo grafiku podle zadání. Je to dobrá volba pro lidi, kteří nemají čas nebo mají špatný cit pro grafiku. Umělá inteligence se také může postarat o značku za vás, a to tak, že si vytvoří logotyp či symbol, který byste chtěli ve svém logu.

Když se umělá inteligence použije k vytváření loga, může to ušetřit spoustu času a peněz. Logo by mělo odrážet image značky, a proto je důležité, aby bylo dobře navrženo. Umělá inteligence může pomoci určit, jaké barvy, tvar , font nebo styl použít, aby bylo logo co nejvíce atraktivní. Nástroje k tvorbě loga mohou zkombinovat atributy do jednotlivých návrhů, abyste si mohli vybrat to nejlepší možné logo pro vaši značku.

5 nejlepších nástrojů pro generování obrázků umělou inteligencí

  1. Wonder – Program Wonder potěší všechny ty, kteří chtějí o něco více přizpůsobit výsledný obrázek svým potřebám. Jedná se o nástroj, kde lze zvolit styl, v jakém se obrázky vygenerují. Samozřejmě existuje i možnost, kdy se necháte překvapit a vše si nastaví Wonder sám.
  2. Dall-E – Asi nejznámějším nástrojem je od propuknutí AI šílenství Dall-E. Pojmenován je podle nesmrtelného Salvádora Dalího, jakož i po rozkošném robotovi od Pixaru WALL-E. Donedávna byl k dispozici pouze pro hrstku vybraných šťastlivců v beta testování, ale aktuálně už je dostupný zcela pro všechny.
  3. Dream Studio Lite – Oblíbenou webovou alternativou je také DreamStudio Lite. Je k dispozici v prohlížečích na PC i mobilních zařízeních a nevyžaduje žádné speciální kroky, jako například používání spolu s Discordem. Právě podpora chytrých telefonů je to, proč po nástroji sáhne mnoho uživatelů.
  4. Craiyon – Dall-E mini. Tak se v počátcích říkalo nástroji Craiyon, který se snažil dělat přesně to, co jeho známější protějšek. Craiyon je k dispozici zcela zdarma a nemusíte se ani nikam registrovat. Nevýhodou je, že se v programu zobrazují reklamy, které mohou některé uživatele vyrušovat.
  5. Midjourney – Druhým nejznámějším nástrojem v seznamu je bezpochyby Midjourney, který funguje na stejném principu jako Dall-E. Stačí tak zadat několik slov a program vám během pár desítek vteřin vygeneruje obrázky podle zadaných kritérií. Zajímavostí je, že funguje primárně přes aplikaci Discord, kde musíte zavítat do kanálu „newbies“.

Nejdůležitější aspekt umělé inteligence je schopnost vytvářet obrazy a grafiku. Vzhledem k tomu, že lidé jsou vizuální bytosti, dokáže umělá inteligence pomoci webovým stránkám lépe komunikovat s návštěvníky. Pomocí umělé inteligence mohou vývojáři webových stránek také generovat nové obrázky na základě existujících obrázků. Tato funkce se hodí zejména pro e-commerce, které potřebují nové produktové fotografie. Umělá inteligence také pomáhá personalizovat webové stránky pro každého jednotlivce.

Určitě vám doporučuji se třeba do DALL-E přihlásit a pár snímků si nechat vygenerovat nebo zamířit na Discord Midjourney. Ostatně, právě tento systém tvorby obrázků má možná velkou budoucnost, tak proč se mu bránit.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz