Hlavní obsah

Obvykle nikam nepíšu, žiju skromě, ale pak se objeví článek jako tento a musím.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

15. 9. 9:02

Nesouhlasím s článkem od unavená učitelka

Článek

Článek píše někdo, kdo si říká Unavená učitelka, podle toho, že kritizuje důchodce, lze předpokládat, že jde o mladou unavenou učitelku, věřím, že se to v životě může stát a také jsem to sama několikrát zažila i když nejsem učitelka.

No a teď k článku o příšerných důchodcích, je jich spousta protivnejch, nesnášenlivejch, arogantních, bla bla …

a jak je to s jinými skupinami obyvatelstva, mohla bych popsat děti ve školce, ve škole, na středních školách, na vysokých školách a pak na různých pracovních pozicích.

Nebylo by to k ničemu, vždycky je to o každém jednom z nás, mezi každou věkovou skupinou se najdou lidé rozumní, chápající, pomáhající, vstřícní.

No a pak se opět napříč věkovým spektrem najdou arogantní pitomci, lidé nevstřícní, pomlouvající , škodící.

Pozítří mi bude 65 let, snad se dožiji, myslím, že mi to ještě trochu myslí a tak bych chtěla říct, že těch pár důchodců, kteří nám to kazí nemůžete brát jako skupinu obyvatelstva.

Já se osobně zaměřuji na lidi, se kterými si rozumím, věkový rozcuch je tak 17 - 85, ty ještě mladší jsou děti, se kterými také nemám problém, a představte si, že i v tomto širokém spektru věku, mám zastoupených pár přátel, kteří se se mnou nesetkávají tak často jako moji vrstevníci, ale setkávají se, oni volají mě, kdy mám čas, já jim ne, protože vím, že jsou daleko vytíženější než já, a přes to mě čas od času chtějí vidět.

Já vím je to dlouhé, na závěr bych chtěla napsat, že nejčastěji se potkávám s několika děvčaty 65-70, všechny jsme v důchodu a stále pracujeme, z radosti, že už nemusíme, nepobíráme žádné podpory od státu, to bychom se hanbou propadly. Chodíme každý týden na drink, jednou až dvakrát za měsíc do divadla, vyměňujeme si knížky, chodíme na výlety po okolí a někdy i dál. Dvě z nás jsou řidičky a majitelky malých autíček odjaktěživa ,a ostatní neřídily ani v osmnácti, tak to prostě je.

Je mi moc líto, že se svět dělí na staré a mladé, dodnes mě mrzí, že když jsem byla mladá, nestihla jsem se babiček a dědů zeptat na spoustu věcí, na které mi dnes už nikdo neodpoví.

Tak jestli to někdo dočetl až sem, zvláště bych byla ráda, kdyby to byl člověk, který si na důchodce stěžoval, ať se nad mým příspěvkem zamyslí. Opravdu nemá fajn babičku, nebo dědu, milého souseda ? Opravdu jsme tak jednoznačně strašní? A co Vy až budete staří, už teď nejste dokonalí, co potom až zestárnete. Dobrou noc.

A úplně nakonec paní „Unavená učitelko“, vždycky, když jsem byla z něčeho unavená, sebrala jsem se a šla dělat něco jiného :-)

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz