Článek
Paštěcký most byl postaven ve 30. letech 20. století jako samonosný železobetonový oblouk o síle přes půl metru a rozpětí 25 metrů rozpínající se na obou březích Otavy, kde je vklíněn do skály. Vozovka o šířce přes čtyři metry a délce 39 metrů je dlážděná žulovými kostkami. Z vnějších stran je prostor mostu vyzděn kameny, tzv. kyklopským zdivem. Šachty s odvodněním jsou přístupné přes poklopy ve vozovce. Zábradlí mostu je tvořeno betonovými sloupky spojenými železnými trubkami.
Dříve na jihovýchodních svazích řeky Křemelné sídlily osady Přední, Prostřední a Zadní Paště, které jsou dnes už zaniklé. Osidlování v této oblasti podnítil zlatý kov ukrytý ve zdejších svazích. Před stavbou mostu byly tyto osady přístupné cestou od Stodůlek nebo lávkou u Zaječího Mlýna, přes můstek u Polalmühle v hlubokém údolí Křemelné a také po jednoduché pěší lávce u Myších Domků přes Otavu nedaleko Rejnštejna.
V současnosti most slouží pouze pro pěší nebo cyklisty. Po zelené turistické značce se tudy dostaneme do oblasti zaniklých osad Paště, Stodůlek a až do Prášil.