Hlavní obsah
Sport

Nejlepší střelec ligy na lavičku! Chytil chytá otěže sestavy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jindřich Jager/Žongl
31. 7. 13:08

Dvě kola, dvě výhry, ani jedna z posil v základu. Jindřich Trpišovský v úvodu ročníku vsadil na osvědčené hráče, o sestavu si ale říkají i někteří nováčci. Respektive jeden.

Článek

Mojmír Chytil dle slov trenéra ještě na základ nemá kondičně, formou je ale možná nejlepším útočníkem. A je otázkou, jak dlouho si sešívaní mohou dovolit ho dostřídávat.

Chytil dvakrát z lavičky, Muhamed Tijani jednou, Conrad Wallem doléčuje drobné zranění a Sheriff Sinyan je mimo dlouhodobě. Letní posily Slavie toho v úvodních dvou kolech mnoho neodehrály, když ale dostaly šanci, na výkon týmu měly pozitivní vliv.

Chytil místo nerozehraného Jurečky

Již v přípravě nevypadal Václav Jurečka v takové formě, jaká ho zdobila na konci loňské sezóny. Ani v ostrých zápasech to nejlepšímu střelci minulého ligového ročníku nelepí, střely létají mimo bránu a v situacích, ve kterých by v dubnu či květnu s přehledem udeřil, volí špatná řešení. Ukázkovým příkladem je nedělní nájezd na Davida Šípoše, který by jindy s přehledem proměnil.

Naopak Chytila na hrotu vypadá skvěle. Pro soupeře je dost možná více nepříjemné, když brání dva typologicky odlišné hráče, než když vedle sebe běhají dva buldoci (Mick van Buren s Jurečkou). Chytilova síla zády k bráně vyhrála zápas v Budějovicích, posila z Olomouce je navíc ve střelecké formě. Při vší úctě ke Zlínu, doma proti Ševcům je snad nejlepší příležitost na debut v základu.

Walleme, kam s tebou?

Nelze po dvou kolech proti průměrným českým týmům dělat unáhlené závěry, ale dostat se do sestavy bude pro dosud nepřítomné hráče hodně těžké. Wallem kvalitou o herní čas usilovat určitě půjde, jenže kam s ním? Na jeho oblíbené místo určitě ne, střed pole zatím patří skvělé a všudypřítomné dvojici Christos Zafeiris, Oscar Dorley.

Největší šance měl norský univerzál asi na levém wing-bekovi, v prvním utkání zde ale obstál Ivan Schranz a ve druhém zářil Lukáš Provod. A byť to je překvapivé, největší otazník nyní visí nad třetím místem v útoku vedle dvou klasických hroťáků. Zvláště pokud by odešel Ondřej Lingr, bude se další potencionální křídelník hodit.

Falešný stoper Tijani

Co se Tijaniho týče, není příliš co hodnotit. Proti Hradci nenastoupil, ve druhém kole alespoň na chvíli ano, přesto pravděpodobně zůstane čtvrtým v pořadí. Za dvacetiminutovku v Budějovicích vyslal dvě zajímavé střely na bránu, oproti přípravě se zlepšil v práci s ofsajdovou linií. A zaujal především jedním taktickým prvkem.

Když měly Budějovice k dispozici standardní situaci z vlastní poloviny hřiště, ačkoli rozehrály na krátko, Tijani se zasunul mezi stopery a dělal falešného třetího stopera. Místo něj se na hrot posunul Zafeiris a presoval zde. Zajímavý a dost možná i nový prvek hry, který za vedení venku může Jindřich Trpišovský aplikovat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz