Článek
Je tedy novou posilou zdarma. S ohledem na reputaci a historii Interu nelze říci, že by dosud nehral ve velkoklubu, ale právě PSG by mělo být krokem výš. Hvězdy jako Mbappé a Neymar, ale také ambice konečně vyhrát Ligu mistrů a velké finanční možnosti by měly slibovat velké věci. Kromě toho se k týmu připojil trenér Luis Enrique, který má velmi úspěšnou kariéru. Zatím se však zaměřme na to, jakou cestu měl Škriniar.
I když se Žilina považuje za první klub, ve kterém hrál Škriniar, není to zcela přesné. Milan začal svou kariéru ve FK Žiar nad Hronom, ale v klubu působil pouze v rámci mládeže a neodehrál žádný zápas ve fotbale dospělých. V tomto případě nejde o talent, o kterém by se vědělo od začátku, ale o hráče, který se vypracoval na vrchol. Začátek jeho dospělé kariéry byl pozitivní, protože v sezóně 2011/2012, kdy debutoval za Žilinu, klub získal double, tedy ligu i pohár. Musíme však zmínit, že Škriniar v této sezóně neodehrál mnoho zápasů.
Škriniar měl ve Žilině těžký začátek
V Žilině to skutečně nebylo pro slovenského obránce jednoduché. V následující sezóně odehrál jen málo zápasů a byl poslán na hostování do Zlatých Moravců. Přesto se hráč nevzdal a po hostování začal v další sezóně pravidelně nastupovat. O rok později už byl pravidelným hráčem základní sestavy a lídrem týmu. Co se však výsledků týkalo, bylo to zklamání. Klub měl před přestávkou náskok čtyři body před Trenčínem. Tuto výhodu však promarnil a nakonec se z titulu radoval Trenčín. Další sezónu hráč v klubu nedohrál, protože se po polovině přestoupil do Sampdorie.
Ani tam neměl úvod úplně jednoduchý. V sezóně, ve které do klubu přestoupil, odehrál jen tři zápasy, přičemž v jednom z nich dostal červenou kartu. Ročník poté však byl úplně jiný. Škriniar odehrál za klub 35 zápasů a byl defenzivním lídrem týmu. Sampdoria se v té době umístila na sympatickém desátém místě, ale důležitější bylo to, co následovalo.
Rekordní přestup slovenského hráče
V roce 2002 přestoupil Vladimír Greško z Interu Milán do Parmy za tehdy rekordních 21,5 milionů. Dlouho nebylo za slovenského hráče zaplaceno více a nepřekonal to ani příchod Hamšíka do Neapole či Lobotky. Toto změnil až Milan Škriniar. Opět měl prsty v rekordním přestupu Inter, ale tentokrát byl on sám kupující stranou. Slovenský obránce je dodnes nejdražším Slovákem ve fotbale. Do italského velkoklubu přestoupil za 34 milionů, což je částka, která pravděpodobně nebude v nejbližší době překonána.
Inter v té době nebyl ve sympatické situaci. V době přestupu skončil sezónu na pozici, která nezaručovala účast v evropských pohárech. Po příchodu Slováka se však situace změnila. Během jeho působení Inter nikdy neskončil mimo první čtyřku v italské lize. Navíc v sezóně 2019/2020 se klub velmi těsně nepodařilo vyhrát italskou ligu. Po těžkém souboji skončili pouhý bod za Juventusem. O rok později už se takový smutek nekoná. Inter získal ligový titul s obrovským náskokem a Škriniar odehrál 32 zápasů, ve kterých třikrát skóroval. Radost z titulu ještě potvrdil ziskem superpoháru v následující sezóně. Bylo však jasné, že italský klub bude udržovat tento standard jen velmi obtížně.
Inter přestal od svého majitele dostávat finanční injekce, což se projevilo odchodem Lukakua a zejména trenéra Conteho. Přesto v další sezóně mohl klub znovu slavit titul. V souboji s rivalem AC Milan však na konci soutěže zbytečně ztratil body s Bolognou, což se ukázalo jako klíčové, protože titul jim unikl o dva body. V minulé sezóně se klub do boje o titul ani výrazně nezapojil. Jinak to bylo v případě Ligy mistrů. Tam Inter šokujícím způsobem postoupil až do finále, kde však tým Škriniara podlehl Manchesteru City. Pro Slováka nebyla tato sezóna z osobního hlediska tak úspěšná. Kvůli zraněním odehrál výrazně méně zápasů než obvykle. Nenastoupil ani do finále královské soutěže. Jeho kroky tedy směřují do PSG, kde bude zajímavé sledovat jeho působení.
Zdroje: Transfermarkt