Takové zápasy se musí líbit! Klokani otočili duel s Hanáky ve strhujícím utkání

V sobotním večerním zápase Bohemians s Olomoucí sledovali diváci obrovské drama až do posledních okamžiků. Po závěrečném hvizdu sudího Pechance popadalo pár hráčů obou mužstev vysílením na hrací plochu.

Domácí Bohemka byla sedmdesát minut v depresích! Nakonec to byla pro Bohemians pohádka se šťastným koncem a výhra 3:2 nad velmi fotbalovými Hanáky. Nutno podotknout, že se v Ďolíčku hrál svižný a technický fotbal a fanoušci viděli pět krásných branek a obrozené střelce domácích. Faktorem úspěchu byli také neúnavní a věrní fanoušci zelenobílých!

Rychlý gól Sigmy zápas odšpuntoval

Už v 8. minutě po krásné a ojedinělé akci zápasu zmrazil Ďolíček hostující Filip Zorvan. Rychlá akce po levé straně zakončil Zorvan uvnitř vápna ranou do šibenice domácího brankáře Jedličky. Od té chvíle přebrala iniciativu Bohemka a začala Hanáky mírně tlačit. Velmi agilní byl domácí forvard Erik Prekop, který ve 36. minutě po krásném centru Kovaříka přehlavičkoval dokonce i krále vzdušných soubojů Víta Beneše a vyrovnal! To by ale nebyla Bohemka, kdyby si nenechala inkasovat gól tradičně do šatny! Minutu před odchodem do šaten vrátil hlavičkou Olomouci vedení Jan Vodháněl! Branku ovšem sám neslavil, protože právě v Bohemians dostal první pořádnou šanci nakouknout do velkého fotbalu a zahrát si nejvyšší soutěž.

Ve druhém poločase hořela tráva

Domácí bojovali, Sigmu přehrávali, ale Olomouc hrála velmi dobře organizovaně a nepouštěla Klokany do větších šancí. Jako klíčová se ukázala silná lavička Bohemians, kdy trenér Jaroslav Veselý poslal v 65. minutě do hry Puškáče s Köstlem a ti hru oživili. Po pěti minutách na hřišti a dalším výborném centru Jana Kovaříka z bezprostřední blízkosti vyrovnal hlavou David Puškáč a hostujícímu brankáři přitom zahrál na housle! Skvělí fanoušci poté mohutně podporovali své miláčky a hnali je za vytouženým třetím gólem! Ten opravdu přišel a v 77. minutě po brejku krásně otočil stav na 3:2, dosud nulový Jan Matoušek. Jeho střela z dálky byla parádní a gólman Digaňa jí dokázal jen přizvednout do šibenice! Olomouc ke konci otevřela hru a snažila se jít za vyrovnáním, ale Bohemka si tentokráte výhru nenechala vzít jako před týdnem s Baníkem Ostrava a dokázala zápas zaslouženě vyhrát!

Silná lavička, oslabená Sigma a přikovaný Digaňa

Výhra Bohemians je významná i tím, že konečně dokázali vstřelit v jednom zápase více branek. V utkání nebylo tolik šancí, ale tři branky prostě Bohemka vstřelila! Základem úspěchu byla silná lavička! Puškáč, Köstl, Beran, Kozák, Necid, Reichl a spousty dalších. Na některé se ani dokonce nedostalo!

Je nutné říci, že Sigma Olomouc přijela k Botiči se značně okleštěnou sestavou. Chyběla jednička v brance Matúš Macík, zraněný stoper Jakub Pokorný a také hlavně snajpr Lukáš Juliš. Náhradní brankář Tomáš Digaňa neodchytal příliš povedený zápas. Svému týmu nepomohl hlavně při centrovaných míčích a stál pouze velmi nejistě na brankové čáře. Vyrovnávací gól Puškáče jde i na jeho vrub!

Obrozený trojzubec

Prekop - Puškáč - Matoušek! Obrozené trio, na které se po dlouhé době mohl celý tým spolehnout, a každý z nich se zapsal mezi střelce! Všechny jejich branky padly ze hry a po krásných a vypracovaných akcích, které vedl převážně veterán Jan Kovařík a připsal si dvě gólové asistence.

Prekop působil agilně, bojovně a někdy až za hranou tvrdosti. Právě on vyrovnal první brankou Klokanů. Na začátku druhého poločasu neurvale a zbytečně zajel do obránce Olomouce a byl rád za žlutou kartu. Byl u všeho podstatného a byl vidět!

Puškáčův příchod byl naprosto klíčovým momentem zápasu! Hlavičkou vyrovnal zápas a o sedm minut později perfektně připravil narážečkou a nabil Janu Matouškovi na vítězný gól. Odehrál 25 minut a stihl gól a asistenci a vypadá, že Bohemians může ještě minimálně do konce roku dost pomoci, pokud bude fit.

Matoušek se v nové sezóně neskutečně trápí. Trefit branku, natož dát gól, byl pro něj skutečně problém. I tak mu trenér Veselý nadále věřil a v zápase s Olomoucí mu Matoušek dokázal, že skutečně měl jen špatné období. Nádhernou pumelicí málem roztrhl brankáři Digaňovi rukavice a dal vítězný gól!

Dvanáctý a třináctý hráč

Trenér Jaroslav Veselý se na pozápasové tiskové konferenci rozplýval nad věrnými fanoušky a označil je za hlavní faktor úspěchu a vítězství! Dvanáctý a třináctý hráč, tak působí od začátku sezóny fanoušci Bohemians! Začalo to již pohádkou a neuvěřitelnou zelenobílou podporou za polárním kruhem! I přes neúspěch v Evropě a pár porážkách v lize, zůstávají fanoušci stále to nejlepší, co vršovický klub může mít! Oddané a věrné fanoušky!