Hlavní obsah
Lidé a společnost

John Lennon - latentní homosexuál se stovkami milenek

Foto: Foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b3/John_lennon_1974_by_B.G._edited_by_a.miniaci.jpg

John Lennon byl mimořádně talentovaný hudebník, skladatel a zpěvák. Stal se také ikonou mírového hnutí, jeho kontroverzní názory vzbuzovaly odpor veřejnosti, například, že Beatles jsou populárnější než Ježíš Kristus.

Článek

Jaký ale byl opravdu? To mi pomohl odhalit na základě jeho chování a svých dlouholetých zkušeností sexuolog MUDr. Radim Uzel, kterému patří mé díky na nebesa. Začneme krátkým Johnovým curriculum vitae.

Narodil se 9. října 1940. Jeho otec opustil rodinu, když mu byly čtyři roky. Ani soužití s matkou neprobíhalo hladce, našla si nového partnera a měla s ním další děti. Vychovávali ho především teta Mary a strýc George Smith.Ten na něj měl velký vliv, naučil ho kreslit a koupil mu foukací harmoniku. Šlo jeho první hudební nástroj.

Strýc bohužel zemřel na krvácení do jater ve věku 52 let. Johnovi bylo patnáct a těžce ho to zasáhlo. Dva roky poté přejel jeho matku nešťastně automobil, v pouhých 44 letech. Přesto, že s ní nežil, byli si stále dost blízcí, koupila mu první kytaru a  podporovala ho v hudební kariéře..

Paul Mc Cartney později řekl, že měl po těchto tragédiích poněkud paranoidní pocit, že lidé umírají, když je v jejich blízkosti. John byl odmala nepřizpůsobivý, svéhlavý, nerespektoval autority, pokud jimi nebyly. V počátcích Beatles se musel – hodně neochotně – přizpůsobit jednotnému image kapely.

Kvůli přízni dívek zatajil, že je ženatý a nemohl nosit na veřejnosti brýle. Jakmile to situace dovolila, pořídil si ale kulaté okuláry, původem z devatenáctého století, a zavedl tak novou celosvětovou módu; „lennonky“ se staly populárními i u těch, kteří o jejich původu nemají ani tušení.

K popularitě měl ambivalentní vztah; prospívala jeho ješitnosti, ale také omezovala osobní svobodu, které si velice cenil. Například mu vadilo, že během koncertu dívky pištěním přehlušují hudbu, a křičel na ně, aby držely huby.

Jeho neklidná duše hledala kotvu. Manželství jí bohužel nebylo; se svou ženou Cynthií nebyl šťastný. Dokonce jí předal poněkud morbidní seznam milenek; bylo na něm snad sto jmen. Ona s ním pak odmítla sdílet ložnici a cítila se – právem – ponížená.

Navíc se na ní dopouštěl domácího násilí, což později přiznal. Proč se tak choval? Teď se dostáváme k názoru Radima „Je pravděpodobné, že byl latentní homosexuál. Takoví jedinci potlačí milostné touhy po kontaktu s vlastním pohlavím ještě před pubertou, kdy se sexuální preference poprvé projeví. Tím v sobě samém v podstatě „zabijí“ gaye.

Ale milostné pudy, instinkty, touhy, jsou instinktivní, nevědomé, rozumem zcela neovladatelné. Vytěsnit z mysli je mohou jen velmi silné osobnosti, což bezpochyby byl. Velkou roli v jeho rozhodnutí mohlo hrát podřadné společenské postavení homosexuálů v době jeho dospívání. Byli vysmíváni, šikanováni, považováni za méněcenné, jeho vysoké ego by toto zřejmě velmi těžce zvládalo.

Můžeme také předpokládat, že homosexualita by byla pro Johna nepřijatelná kvůli jeho dominantním osobnostním rysům a touze po volnosti. A nelze ignorovat skutečnost, že v době, kdy dospíval, platil v Anglii represivní zákon z roku 1533, který umožňoval uložit i trest smrti za sex mezi osobami stejného pohlaví!

K dekriminalizaci došlo až v roce 1965, to už se stal slavným. Potlačování identity však bylo v jeho životě nevyhnutelně přítomné. Nemohl navázat dlouhodobý intimní vztah se ženou, ani se do ní vášnivě zamilovat, v hloubi duše totiž „něžné pohlaví“ odmítal.

Nevážil si jich, nijak zvlášť ho nezajímalo, jak vypadají, nerozuměl jejich myšlenkám, citu, životním potřebám. Choval se k nim často pohrdavě, někdy dokonce hrubě. Chlapci by ho přitahovali, ale jeho city k nim byly navždy zablokovány hluboko v jeho v duši.

Latentní homosexuálové mohou být kupodivu někdy extrémně promiskuitní, jenže sex se ženou je nedokáže vzrušit, jen se snaží dokázat falešnou mužnost a odvést pozornost od své pravé identity. John nakonec po mnoha milostných eskapádách potkává femme fatale, Yoko Ono.

Ta se stala nejnenáviděnější ženou ve vesmíru, fanoušci se – pravděpodobně neprávem – domnívali, že způsobila rozpad Beatles. Yoko se snažila udržet vztah s Johnem za každou cenu, byla si dobře vědoma jeho nestálosti a věděla, že není eroticky přitažlivá.

Netušila však, že jemu na vzhledu vůbec nezáleží. Ani jí nebyl věrný, začal si románek s May Pangovou, její sekretářkou, a zmizel do Los Angeles, kde začal řádit. Hodně pil a choval se nevyzpytatelně. Trvalo dva roky, než ho získala zpět. Pak přišla událost, která vše změnila.

Narodil se jim syn, Sean, symbolicky v den jeho pětatřicátých narozenin. Věnoval se mu, přerušil na čas hudební aktivity, staral se o domácnost jako vzorný manžel. Stále se ale angažoval v protiválečném hnutí.

Prohlásil, že víra v lásku a světový mír z něj udělala úplně jiného člověka a upřímně lituje dřívějších činů a násilí. V roce 1980 ohlásil comeback v podobě alba Double Fantasy. O tři měsíce později byl zastřelen duševně vyšinutým Markem Chapmanem. Smrt z Johna udělala ještě větší modlu, ale byl jenom člověk a měl své chyby.

Ty nezastínily jeho přínos pro společnost, byl bezpochyby jedna z největších osobností - nejen hudební - historie dvacátého století. A tím, jak dokázal potlačit vrozenou homosexualitu může sloužit jako vzor všech, kteří mají v dospívání stejný problém.

Zdroj: připravovaná kniha autora VIP sex

https://www.johnlennon.com/

https://www.britannica.com/biography/John-Lennon

https://people.com/music/john-lennon-ex-may-pang-reveals-she-cried-the-first-time-they-had-sex/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz