Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Nejenom ženy, ale i muži touží po lásce ze zámoří. Vystřízlivění bolí

Foto: Freepik.com

Začíná to jako z románu. Osloví vás na sociální síti, nabídne přátelství a zahrne poklonami. Po čase vám oznámí, že se zamiloval a začne plánovat společný život. Z lásky ale často zbydou oči pro pláč.

Článek

Čas od času se na internetu objevují články o ženách, které naletěly podvodníkovi a pod příslibem lásky až za hrob mu postupně posílaly nemalé finanční částky. Když jim peněžní zdroje vyschly, bylo po lásce. Ještě dobře to dopadlo ve chvíli, kdy si nepůjčovaly, ale použily vlastní prostředky. Mediálně známý byl případ ženy, která donchuánovi z druhého konce světa poslala přes čtrnáct milionů korun. Nikoli ze své, ale z kasičky svého zaměstnavatele. Od soudu odešla se čtyřletým odnětím svobody a povinností škodu uhradit. Z lásky pochopitelně nezbylo nic.

Diamantoví prospektoři a nebozí lékaři

Řada žen, které mají účty na sociálních sítích, se nepochybně setkala s oslovením, nabídkou přátelství a zdánlivě nezávaznou počáteční konverzací. Muži na druhé straně se představují jako diamantoví prospektoři, lékaři, vojáci. Po nějakém čase z nich vyleze, že uvízli kdesi v maléru a potřebují pár kaček, kterými se vykoupí či doplatí dům, byt, auto nebo cokoli dalšího pořízeného pro vyvolenou.

Jelikož mezitím uběhlo pár týdnů nebo i měsíců, dotyčná už je poměrně slušně omotaná v síti láskyplných slůvek a slibů. Tak co by pár tisíc neposlala. Od nich ale často vede cesta k dalším tisícovkám. Párkrát otočeno a celá částka může udělat desítky až stovky tisíc. No ale proč by ne, když ji dotyčný štramák zahrne později blahobytem.

Zamilovala se do něj Rachel z Přátel

K tomuto článku mě inspiroval podcast Inside Talks, ve kterém se objevila informace, že jakýsi Čech kupoval snubní prsteny a jeho vyvolenou nebyl nikdo jiný než sama Jennifer Aniston alias Rachel z kultovního seriálu Přátelé, se kterou se seznámil online. V tomto případě naštěstí zafungoval bankovní systém a dotyčný o nijak malou částku nepřišel. Co mě na tom ale překvapilo byl fakt, že kdosi uvěřil, že skutečně komunikuje s americkou herečkou.

Jsou hloupí?

Nikoli. Často to bývají lidé, kteří mají dobré zaměstnání i vzdělání a jsou ve věku, kdy se rozhodně nedá říct, že by naletěli, protože nemají dostatek zkušeností. Psychologové se shodují v jednom, většinou takové lidi trápí osamělost a nedostatek příležitostí k seznámení v realitě. Další problém je, že si obvykle nesou z dětství pocit, že láska není zadarmo a musí si ji zasloužit. Taková ryba se na háček chytá mnohem snáz. A pozor, nemusí jít jen o osamělého člověka, ale také třeba o takového, který žije v citově nefunkčním vztahu.

Třikrát do týdne

I mně už napsal fešák odkudsi z Tichomoří, že uvízl na vojenské základně. Doktor, což doprovodil lékařským oblečením. Ze seznamu dalších nápadníků nabízím realitního makléře nutně vyžadujícího zálohu na domek v Kalifornii, a pro větší lítost by se našel i vdovec se dvěma dětmi, co hledá maminu.

Co s tím?

Asi takhle, dámy a pánové, není nic snadnějšího, než fotografii, která nechybí nikdy, prohnat přes vyhledávače a ony ji prásknou. Obvykle má takový fešák více účtů a více jmen. A jestli ne, podezřelý je i pouhý jeden příspěvek na účtu. A hlavně, a teď to bude znít drsně, vy fakt věříte, že by se do vás zamiloval chlap z druhého konce světa, anebo vašemu kouzlu propadla americká herečka, anglická hraběnka či nějaká podobná celebrita? Divné by vám rovněž mělo být, že se s vámi nechce potkat v reálu, když vás tak strašně miluje. A snad netřeba zmiňovat ani to, že by už vůbec neměl chtít peníze. No a když na ně přece jenom dojde, funguje odpověď, jsem chudá/ý, potřebuji založit. A je klid.

Píše se, ale málo

Čas od času se objeví článek, který upozorňuje na obdobné, sňatku nebo spíš zisku chtivé jedince. Podle počtu přibývajících kyberpodvodů je to nejspíš pořád málo. Jasně, mnohem zajímavější jsou bulvární informace o tom, kdo, co, s kým. Možná ale nastal čas konečně naučit citově osamělejší část obyvatelstva správně číst v sociálních sítích a rozumně jim vysvětlit, v jakých případech obvykle sedí za klávesnicí nikoli statný hezoun nebo zmiňovaná americká star, ale zcela obyčejný internetový šmejd. A nutno dodat, že čím dál více se do těchto podvodů zapojuje i umělá inteligence.

Zdroj: autorský text

https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/soud-zpronevera-ucetni-zakladni-skola-olomouc.A230209_112732_olomouc-zpravy_dmk

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-inside-talks-tezko-uveritelny-podvod-cech-kupoval-rachel-z-pratel-snubni-prsten-275483#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest268_redesign_mobil_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://www.denik.cz/krimi/romanticti-e-smejdi-kyberpodvody.html

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz