Článek
Možná jste četli můj předchozí článek o Petru Kramném, pokud ne, tak tak prosím učiňte, protože jsem v něm rozebírala mnoho důležitých aspektů tohoto justičního zločinu. Nejdřív se chci omluvit za chyby a překlepy, přeci jsem to psala sama, bez řádné korektury s autorskou slepotou. A teď pojďme pokračovat:
Minisérie, kterou produkovala TV Nova a která měla dát odpovědi na mnohé otázky, otevřela jen další otázky a odpovědi nedala v podstatě žádné. Sama producentka tvrdí, že to chtěli pojmout především citlivě k obětem domácího násilí, tedy k Monice, na druhé straně sám režisér tvrdí, že po té, co se dostal k spisovým materiálům, úplně mu to změnilo názor. A tato schizofrenita je vidět i na samotné minisérii, která ponechala prostor fantazii, jako kdyby šlo o novelu a ne o zničené životy tří lidí a jejich příbuzných.
Pokud nevraždil Petr, tak kdo potom?
Teorie jsou tři, jednu nakousla i česká policie, byť se jí více nezabývala a druhé teorie je závěrem egyptské strany. Třetí teorie je teorie samotného Petra.
První teorie = rozšířená sebevražda, kterou spáchala Monika. V předchozím článku jsem poukázala na to, že užívala antidepresiva a jelikož se jedná o psychofarmaka, ve špatných dávkách, nebo ve špatné kombinaci, se psychický stav může paradoxně zhoršit a to klidně i bez povšimnutí ostatních. Jako příklad uvádím americkou matku Lindsay Clancy, která zabila svoje tři děti se závěrem, že jí k tomu dovedlo „přemedikování“. (Disclaimer: Antidepresiva jsou skvělé a důležité léky, pokud máte psychické potíže, se kterými si nevíte rady, jen je třeba je brát pod řádným lékařským dohledem, aby nedošlo k vážným vedlejším účinkům.)
Druhá teorie = nebyla to vražda, ale nešťastná náhoda. Podivných a jen těžko vysvětlitelných umrtí v Egyptě se stalo mnohem více a to i desítky, ale jen Petr Kramný z toho, co je nám známo byl jako jediný odsouzený za vraždu, ale o těch si povíme ještě později. Otrava jídlem a následná dehydratace jsou mnohem nebezpečnější stavy, než si lidé běžně uvědomují.
Třetí teorie = byla to vražda, ale vraždil někdo z Egypta. Jak se ukázalo z několika falešných profilů Moniky, komunikovala s mnoha cizinci, včetně Arabů žijících v Egyptě. Jeden z nich dokonce prý pracoval jako animátor v hotelu. Tato skutečnost v „dokumentu“ na Voyo vůbec nezazněla a postavila Petra do světla šíleného psychopata, který - „bezdůvodně a naprosto nepochopitelně“ (sarkasmus) - hystericky křičí do telefonu na kamarádku Moniky, paní Šárku, ať mu všechno řekne, s kým si jeho žena psala a kolik těch profilů vlastně měla. Ta pak následně pro Voyo říká, že byl Petr „úplně happy“ (šťastný). Hysterický křik nebývá obvyklým projevem štěstí, ale naopak - jedná se o projev velkého vnitřního utrpení.
Proč přemýšlel, jestli se je nepokusila zabít právě Monika? To není normální
Kromě toho, že mu zemřela žena, tak mu zemřela i dcera a nebývá neobvyklé, že rodič může začít obviňovat i druhého rodiče. Na tuto myšlenku ho ostatně navedla jeho sestra. Navíc skrze medializaci se dozvídal o tom, že Monika vedla dvojí život a uvědomil si, že ji vlastně neznal.
I on měl mimomanželský poměr za dobu manželství s Monikou
Fakt, že policie dokázala najít a přivést k soudu na výslech milence Moniky, zatímco u Petra žádnou takovou ženu policie nenašla a žádná se ani neozvala, napovídá, že byl Monice s největší pravděpodobností věrný.
Je to psychopat
Poruchy osobnosti, které činí pachatele potenciálně nebezpečné a bez svědomí, jsou jen dvě = narcistická porucha osobnosti a antisociální porucha osobnosti (psychopatie a sociopatie), u ostatních poruch osobnosti se svědomí a pocity viny vyskytují. Tyto dvě poruchy osobnosti má podle CIA až 10% lidí (4% antisociální a 6% narcistickou). Nicméně žádný z psychologických posudků pana Kramného neříká, že by snad měl poruchu osobnosti, natož antisociální (proto by vyjadřování paní Long Slámové o panu Kramném, že je to psychopat, by mělo být žalováno za pomluvu), žádné sadistické, masochistické, pedofilní, nekrofilní nebo jinak patologické tendence. Žádný posudek nedokázal vysvětlit motiv, proč měl údajně zavraždit svou manželku a dceru! ŽÁDNÝ. Pro Voyo promluvily paní psycholožka Čírtková a paní psychiatrička Stehlíková, které s panem Kramným v životě nemluvily, natož aby ho vyšetřily. Jejich chování (ač si jinak paní psycholožky vážím) je neprofesionální a neetické.
Kdy teda zemřely? Byl Kramný s mrtvými 10 až 12 hodin na pokoji?
Podle dvou egyptských odborníků - koronera a soudního lékaře ženy zemřely 30.7. mezi půlnocí a jednou ráno, což znamená, že zemřely zhruba 2,5 hodiny před tím, než si Petr všiml, že nespí, ale jsou mrtvé. Česká repitva už nedokázala určit datum úmrtí už jen proto, že ženy byly špatně balzamované a těla v značném rozkladu. Repitva se konala po více jak měsíci od úmrtí. Cituji: „Stanovení konkrétního času úmrtí po měsíci od smrti je velmi obtížné, a to zejména kvůli přirozeným rozkladným procesům, které začínají ihned po smrti. Přestože lze provést odhady, přesný čas úmrtí je po tak dlouhé době už téměř nemožné určit. Faktory jako teplota okolního prostředí, stav těl, vlhkost a další okolnosti, ve kterých těla ležela, mohou výrazně ovlivnit rychlost rozkladu a tím i schopnost určit čas úmrtí. V případech, jako je ten s Monikou a Klárou Kramnými, by patologové spíše stanovovali rozsah časového období, kdy ke smrti došlo, než přesný čas. K určení přesného mechanismu smrti se místo toho spoléhali na důkazy, které mohou naznačovat, co smrt způsobilo, nikoli kdy přesně k ní došlo.“ A tak se vyšetřování chytilo výpovědi hotelového právníka, který tvrdil, že ženy byly mrtvé 10 hodin. Od kdy těch 10 hodin počítal již není zmíněné, dále nešlo o zdravotního odborníka, a tak se mohl splést, anebo si to jednoduše vymyslet. Fakt, že se česká policie chytila výpovědi hotelového! právníka namísto oficiálních závěrů, vypovídá o české policii mnohé.
Nikomu jinému v hotelu nebylo zle
Toto jsem již rozebírala ve svém předchozím článku. Jde o nepravdu, v soudním spisu jsem našla následující, viz screenshoty:
„Svědkyně Taťana Kučerová potvrdila, že byla na dovolené v hotelu Titanic Palace společně s rodinou Kramných. Zdravotní problémy běžné při pobytu v Egyptě, tedy průjem a bolení břicha, mělo více lidí, nebylo to však nic zásadního. Manželé Kramní si na zdravotní problémy nestěžovali, jen malá Klárka se asi třetí den pobytu zmínila, že matku bolí trochu břicho, ta však normálně ležela venku na lehátku.“
Na manželce mu vůbec nezáleželo, vždyť měl po návratu z Egypta několik známostí, ergo ji fakt zabil on
Pan Kramný se po smrti své manželky skrze bulvár dozvěděl, že mu byla nevěrná a že měla různé facebookové profily, přes které komunikovala s velkým množstvím mužů. Dále cituji: „Ztráta partnera, zvláště pokud se poté objeví tak šokující informace, jako je nevěra, může vyvolat silné emocionální a psychické reakce. Může to vést k různým způsobům, jak se vyrovnat se ztrátou a zradou. Pokud někdo miloval svého partnera, a přesto zjistí, že mu byl nevěrný, může to vyvolat směsici bolestných pocitů — od smutku a zármutku až po hněv a touhu po pomstě. Hledání románků může být způsob, jak se pokusit zaplnit prázdnotu, uniknout od bolesti, potvrdit vlastní hodnotu, nebo mu „to vrátit“, i když nevědomě. Taková reakce však nemusí nutně znamenat, že daný člověk svého partnera přestal milovat. Lidé často reagují na ztrátu a zradu způsoby, které jim dávají smysl v daném okamžiku, i když mohou být destruktivní nebo se jeví jako nelogické. Tento způsob vyrovnávání se s emocemi by však mohl signalizovat, že osoba potřebuje pomoc nebo podporu při zpracovávání svých pocitů a zármutku.“ Místo pomoci se Petr dočkal jen pronásledování Bleskem a TV Novou (kterým v Egyptě věřil, že mu medializací pomohou se dostat zpět do ČR a zjistit, co se ve skutečnosti stalo) a tím se vše definitivně zvrhlo na „hon na čarodějnice“.
Ostatně je to skoro až neuvěřitelné, že Petr je považovaný za psychopata, zatímco Martin Kočárek se usmívá, že taková příležitost se už asi nikdy nenaskytne - takto je schopný mluvit o tragické smrti dvou žen na dovolené, která měla odpočinkem, ale ne definitivním. O Etiennovi Bláhovi ani nemluvím - to právě on udělal z Petra chladnokrevného vraha ještě, když byl v Egyptě.
Cituji názvy některých absolutně šílených, bulvárních článků, které chtějí jen šokovat:
„Děsivé podezření: Byla Monika Kramná před smrtí znásilněna?“ - Jde o odkaz na skutečnost, že měla Monika sundané kalhotky. Ono, když je vám zle a bolí vás břicho, i tenká guma, která vám běžně nevadí, se najednou může stát zdrojem utrpení, a to ji mohlo dovést k důvodu si kalhotky sundat. Ostatně na těle nebyly žádné stopy po násilí.
„Kramná mohla žít! Kamarádka podala děsivé svědectví“
„Další důkaz proti Petru K.! Podřekl se, když hovořil o dnu úmrtí“
„Kramný mal vraj vražedný cieľ: Spoveď Monikinho milenca zo Slovenska“
„Další NEJASNOST v případu Petra Kramného: Co bylo na TĚLE Moniky?“
„Kramný mě nutil k drsnému sexu, chtěl slyšet nadávky, byl ujetý na paty, šokovala u soudu jeho milenka“ - Nenutil, byl konsensuální a drsný, inu, každý má individuální hranice a představy o tom, co je a co není za určitou hranou.
„Kramný sa radoval, známa popísala prvé hodiny po vražde Moniky a Klárky.“ - Toto je narážka na to, že paní Mrózková považovala hysterický výstup Petra za štěstí.
„DĚSIVÉ ZJIŠTĚNÍ: Monika Kramná před smrtí TRPĚLA desítky minut!“
„Rozum o vině Kramného nepochybuje, tvrdí soud: Nebyl ve stresu, kupčil a hledal ženy“
„Mohla z ní být modelka, ale on tak žárlil! Podívejte se na úchvatné fotky Moniky K.“
„Kramný zavraždil vlastní dceru. Experti řekli, proč musela zemřít i malá Klárka“
Nepodařilo se mi zjistit přesnou částku, kolik noviny a bulvár vydělali na „kauze“ Kramný, ale jedná se o desítky až možná stovky MILIÓNŮ korun! Honba za penězi může některé lidi odklonit od empatie kvůli společenským tlakům, osobním ambicím a psychologickým účinkům moci či stresu, a to se zde stalo.
Samozřejmě se objevilo i nemálo článků ve prospěch p. Kramného, ale ty nejsou tak viditelné, na ty trochu usedl prach.
Ostatně o tom, jak hloupě a necitlivě se chovají média jsme se mohli přesvědčit při střelbě na filozofické fakultě UK, kdy se na internet dostaly fotografie studentů krčících se na římse, aby unikli jisté smrti, v době, kdy střelec ještě nebyl zpacifikovaný.
Screening Solutions:
Jedním z důvodů, proč byl p. Kramný odposloucháván byl test firmy Screening Solutions, který má z intonace - ano, intonace - člověka rozpoznat, zda lže. Podle tohoto testu Petr lhal, když volal na pojišťovnu po úmrtí. Úspěšnost, respektive věrohodnost tohoto testu je 60%, což je jen o 10% více než kdybyste tipovali. Jedná se teda o takové elitní věštětní z křišťálové koule.
Známé úmrtí v Egyptě na základě otravy z jídla
2009 - Hromadná otrava ve škole: V roce 2009 se stovky studentů v jedné základní škole na předměstí Káhiry otrávily po konzumaci jídla z místní kantýny. Nejméně tři děti zemřely na následky otravy.
2013 - Otrava při Ramadánu: Během oslav Ramadánu v roce 2013 se ve městě Al-Minya v Horním Egyptě otrávilo několik lidí po konzumaci kontaminovaného jídla. Tento incident si vyžádal několik obětí na životech.
2016 - Otrava studentů: V roce 2016 došlo k hromadné otravě jídlem na škole v oblasti Suez, kde více než 300 studentů trpělo příznaky otravy. Případ si vyžádal jednu smrtelnou oběť.
2019 - Otrava po svatební hostině: V roce 2019 zemřelo několik lidí po konzumaci jídla na svatební hostině v provincii Sohag. Špatné skladování a kontaminace potravin byly uvedeny jako příčiny otravy.
Všechny tyto případy mají jedno společné - otrávených bylo více a nezemřeli všichni, stejně tak jako v případě Kramných (minimálně tři otrávení, dva mrtví).
A teď se dostáváme k tomu „nejzajímavějšímu“ případu, který je TOTOŽNÝ S ÚMRTÍM MONIKY A KLÁRY:
„Zdraví a plní života odjížděli manželé z Velké Británie na dovolenou v Egyptě. Domů už se ale živí nevrátili. Záhadný případ nápadně připomíná nečekanou smrt Moniky a Kláry Kramných. Zatímco za smrt žen sedí ve vězení jejich manžel a otec Petr, tak v případě z Velké Británie padá podezření na zaměstnance hotelu.
John Cooper (69) a jeho manželka Susan (63) pobývali v pětihvězdičkovém all-inclusive hotelu jménem Steigenberger Aqua Magic v Hurghadě. Pohodová rodinná dovolená s dcerou a vnoučaty se ale změnila v nepředstavitelnou tragédii poté, co při pobytu v luxusním hotelu starší manželé z Velké Británie vážně onemocněli a během pouhých pár hodin oba zemřeli, informoval britský deník The Mirror.
Tragédie se stala v roce 2018, ale až nyní probíhá vyšetřování na radnici ve městě Blackburn v Anglii. Při prvním slyšení vypovídala dcera páru Kelly Ormerodová (46), která řekla, že její rodiče byli fit a zdraví, když v srpnu 2018 opouštěli svůj domov. John byl stavitel a rád sportoval a střílel, zatímco Susan se rok před svou smrtí zúčastnila běžecké soutěže. 21. srpna 2018 ale oba začal trápit těžký průjem a přidalo se zvracení. O pár hodin později byli oba mrtví.
Záhadný zápach (moje poznámka: svědci vypověděli, že v pokoji Kramných byl hrozný zápach)
Na pokoji s babičkou a dědou bydlela i vnučka páru Molly Ormerodová, které v té době bylo 12 let. Molly při vyšetřování uvedla, že se v pokoji objevil „silný kvasnicový zápach“ poté, co byla den předtím upravena klimatizační jednotka.
V časných hodinách 21. srpna Molly požádala, aby ji prarodiče odvedli k matce, která bydlela na jiném pokoji s mladšími dětmi. Dívka měla podrážděný žaludek a říkala, že ze zápachu v pokoji jejích prarodičů se jí dělá špatně.
Když John pustil Molly z pokoje, což bylo kolem jedné hodiny ráno, tak podle Kelly vypadal v pořádku a nejevil žádné známky nemoci. Ráno ovšem prarodiče nepřišli na snídani a Kelly je proto šla zkontrolovat. John prý otevřel dveře s ručníkem omotaným kolem pasu. Stál nejistě a po otevření dveří vklopýtal zpět do pokoje a zhroutil se do postele. Susan ležela v manželské posteli a sténala, řekla dcera páru.
Následoval chaos
Kelly dále popsala chaotickou scénu, kdy se dva lékaři snažili pomoci jejím rodičům. Dvojici, která se rychle zhoršovala, pomáhali i rodinní přátelé. Na místo byla zavolána sanitka, ale rodině bylo řečeno, že přijede později, protože byl v zemi v ten den náboženský svátek.
V případu vypovídala i ošetřovatelka Rachel Hoganová, která cestovala se skupinou britských turistů. Rachel prý převzala resuscitaci a snažila se zachránit Johnův život. Řekla, že žádala o defibrilátor, kyslík a sanitku, ale všechno trvalo pomalu. John Cooper i přes všechnu její snahu zemřel v hotelovém pokoji kolem poledne. Susan Cooperová byla převezena do nemocnice, kde zemřela v 16 hodin téhož dne.
Záhada sousedního pokoje
Se zajímavým poznatkem k případu přišli další hoteloví hosté. Popsali, že den předtím zaměstnanci hotelu v sousedním pokoji řešili štěnice. Do pokoje, který byl hned vedle pokoje manželů Cooperových, prý vstoupili tři muži s kanystry. Při odchodu zalepili dveře páskou.
Tento pokoj původně patřil muži jménem Dominik Bibi z Německa, který do hotelu přijel se sedmi členy rodiny v časných hodinách 20. srpna, uvedl The Mirror. Muž popsal, že jeho tchyně, která používala invalidní vozík, dostala pokoji 5106, tedy místnost vedle pokoje Cooperových. „Při vstupu jsem si okamžitě všiml zápachu, něco jako plíseň nebo vlhkost. V posteli a pod postelí jsme následně našli mnoho štěnic,“ popsal Němec v prohlášení zaslaném britské radnici.
Na místo prý přišel uklízeč a noční manažer, omluvili se a předali tchyni jiný pokoj. O několik hodin později, kolem oběda, si stejně jako další hosté všiml tří mužů s kanystry na pesticid, o kterém předpokládal, že se používá k odstranění štěnic. Muži prý po pěti nebo 10 minutách opustili místnost a pomocí maskovací pásky oblepili dveře a utěsnili místnost. Jejich práci Dominik Bibi popsal jako „nepříliš profesionální“.
Vliv chemikálii na smrt manželů Cooperových naznačuje i znalecký posudek, který naopak vyloučil variantu otravy oxidem uhelnatým nebo jídlem. Jednání bylo odročeno.
Případ Kramný
Podobně nečekaně ve stejném letovisku zemřely v roce 2013 i 36letá Monika Kramná a její 8letá dcera Klára. Za jejich smrt byl nakonec odsouzen jejich manžel a otec Petr, který si nyní ve vězení odpykává trest 28 let. Kramný měl ženy kvůli rodinným sporům zabít elektrickým proudem. Vinu ale nikdy nepřiznal.
Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/528552-par-zemrel-v-egypte-podobne-nahle-jako-kramne-ted-uz-se-konecne-vi-proc
"V noční můru se změnila dovolená italské rodiny v populárním egyptském letovisku Šarm aš-Šajch. Teprve šestiletý chlapec zemřel po náhlých zdravotních komplikacích. V nemocnici skončila i jeho těhotná matka a otec, který bojuje o život. Úřady už zahájily vyšetřování okolností neštěstí. Podle médií by za tragédií mohla být otrava jídlem.
Vážné zdravotní problémy začali mít členové italské rodiny minulý týden v pátek. Podle příbuzných bylo hlavním příznakem neustálé zvracení. Zvláště špatně na tom byl právě šestiletý chlapec. Rodiče si nejprve mysleli, že za obtížemi stojí voda z bazénu, a tak všichni tři navštívili lékaře nedaleko resortu, kde byli ubytovaní.
Doktor zřejmě pojal podezření na otravu jídlem, protože všem třem naordinoval infuzi a také prášky proti otravě. Po návratu do hotelu ale problémy neustaly a v sobotu už zoufalá rodina musela zavolat záchranáře. Chlapec byl ale už v tak špatném zdravotním stavu, že mu v nemocnici ani přes dlouhé pokusy o resuscitaci pomoci nedokázali. Také jeho otec měl namále – v zařízení ho přijali v bezvědomí s příznaky začínajícího selhávání ledvin a problémy s dýcháním, řekl pro web La Stampa Roberto Manosperti, bratr těhotné ženy, která trpí mírnějšími příznaky otravy.
Podle Manospertiho se chce jeho sestra vrátit co nejdřív domů. Čeká se na stanovisko nemocnice a také na zlepšení stavu jejího muže, o jehož aktuální situaci prý rodina nemá přesné informace. „Z této noční můry nevidíme cestu ven. Chceme té bolesti čelit všichni společně tady v Itálii,“ dodal Manosperti."
Stále si myslíte, že se to nemůže stát třeba vám?
Zdroj: https://www.voxpopuli.sk/pravo/kauzy-pravo/pripad-petr-kramny-casova-osa-udalosti.html
https://www.pravnelisty.sk/clanky/a1454-k-pripadu-petra-kramneho-vrazda-v-egypte-elektrickym-prudom?