Hlavní obsah
Cestování

Schovaný zázrak Red Valley v Peru

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Archiv autorky

Red Valley s Anetou Strohovou

29. 11. 2022 13:30

Toto by se mělo jmenovat: Jela jsem do Peru kvůli Rainbow Mountain a viděla jsem úplný kulový, protože z nás instagram dělá voly.

Článek

Ono to celé začalo špatně, byla jsem stále spálená z Machu Picchu, vstávali jsme ve tři ráno, aby na nás cestovka zapomněla a o té doby se to jen táhlo. Však to znáte, když se daří, tak se daří.

Celý den jsme měli osobního řidiče, protože se na nás jaksi zapomnělo o skoro dvě hodiny. Nakonec jsme stihli naši skupinu dohnat, ale když jsem se škrábala na ten kopec, do 5600m. naprosto odhodlaná, že budu omámená neskutečnou krásou a můj život se po tomto výletu naprosto změní, jsme věděla, že je něco špatně. Pod kopcem jsem viděla jasně, jak svítí sluníčko, jak je celá hora otevřená.

Taky jsem ale mohla vidět, když jsem došla do 5200m, že se všechno zatáhlo, přišla mlha a když jsem dorazila až na samý vrchol (v tu chvíli už mi tekly slzy jak hrachy po tváři a pomalu mi zamrzaly na obličeji, jelikož tam je doopravdy velká zima) jsem věděla, že jdeme pozdě.

Nejen, že v tu chvíli už zde bylo až moc lidí, ale nebylo vidět nic. N I C. Jedno velké nic. Abych vám to znovu objasnila, Machu Picchu bylo skvělé, ale pořád je to postavené lidmi nebo mimozemšťany, což mi je jedno, ale tohle je přírodní úkaz. Kam se asi dostanete jednou za život.

Sami se podívejte na fotky, jak to vypadalo, ať vám vnesu trochu reality do těch instagramových životů.

Každopádně, nemá cenu plakat nad roliztým mlékem. Co si z toho vzít, jak se dostat na Rainbow Mountain a kolik to stojí?


Pokud jedete mimo sezónu, dost pravděpodobně můžete vidět jen velké nic. Dostanete se sem pouze s cestovkou a vyjde vás to kolem 30 dolarů, nemusíte nic rezervovat dopředu, nabízí to za krásné ceny každá druhá cestovka v Cusco.

Očekávejte taky hodně lidí (nedokáži si to ani představit v sezóně) a samozřejmě, vysokohorskou nemoc a velkou zimu. Tady jste v 5600m, což je můj prozatímní rekord. Jelikož už jsme měli za sebou horší výšlapy a byli jsme zvyklí na hory, bylo to vážně v pohodě. Není ale překvapením, když vidíte lidi okolo vás zvracet. Toto je doopravdy vysoko a bolí to. Bolí to o to víc, když z toho nic nemáte.

Foto: Archiv autorky

Rainbow Mountain

Foto: Archiv autorky

Rainbow Mountain

Všechno zlé je k něčemu dobré. Díky tomu, že jsme se dostali na cestu na horu pozdě, jsme měli možnost vidět narodit se malou Alpaku. Ani jsem si nedokázala představit, že bych něco takového mohla vidět, ale poštěstilo se. Alpaky, vicuny a lamy zde běhají jak se jím zlíbí a například vzácná Vicuna už je i chráněné, jelikož má ten nejjemnější kožíšek a to samozřejmě zaslepuje lidem mozky, jak už to tak bývá.

Foto: Archiv autorky

Rainbow Mountain

Foto: Archiv autorky

Rainbow Mountain

Teď se ale teprve dostanu k tomu nejlepšímu. Rainbow Mountain je otevřená pro veřejnost jen pár let. Nedávno se k tomu přidalo něco ještě víc neuvěřitelného: RED VALLEY

Cestovka by vám to měla nabídnout jako společný jednodenní výlet. My jsme od nich bookovali všechno, tudíž Red Valley jsme dostali zadarmo.

Toto, co vám sem píšu, si vy zapište někam hluboko do mozku. MUSÍTE JÍT RED VALLEY! Prostě musíte, v životě nic takového neuvidíte.

Proč vám to tak podbízím? Jak jsem psala, na Rainbow Mountain bylo desítky, možná i pár stovek lidí s námi. Red Valley jsme šli asi v 10 lidech. Jak to můžete vidět na fotkách, byli jsme tam doopravdy sami. Samozřejmě, je nutno podotknout, že je trochu nebezpečné, ale je to zážitek na celý život a ta nejkrásnější příroda, co jsem kdy viděla. Je to cestovatelský ráj a pole neorané, toto ještě moc lidí nevidělo, takže pokud máte tu možnost, běžte!

CESTA Z RAINBOW MOUNTAIN DO RED VALLEY

Foto: Archiv autorky

CESTA Z RAINBOW MOUNTAIN DO RED VALLEY

Jakmile si zaplatíte vstup do parku Red Valley, okamžitě se vám otevře neuvěřitelný výhled. Všude uvidíte jen rudo a brčálově zeleno. Čeká vás strmí sestup do údolí, zde ale pořídíte ty nejlepší fotky. Tady se vykašlete na telefon a pořiďte si pořádný foťák, abyste ty krásy mohli alespoň trošičku zachytit.

Foto: Archiv autorky

CESTA Z RAINBOW MOUNTAIN DO RED VALLEY

Foto: Archiv autorky

CESTA Z RAINBOW MOUNTAIN DO RED VALLEY

Jediné, na co se musíte připravit je sáhodlouhý pochod. Cesta přes Red Valley trvá něco málo kolem 4-5 hodin a už máte za sebou výšlap na Rainbow Mountain. Naštěstí už není nic do kopce, jen hezky v klidu dolů. Nás bohužel potkal i déšť, pak ale přišlo sluníčko a počasí jsme měli na rozdíl od Vinicunca krásné.

Foto: Archiv autorky

CESTA Z RAINBOW MOUNTAIN DO RED VALLEY

No a potom, víte, co přijde potom?  Lamy, alpaky a vicuny. Tisíce, všude, aby vám zlepšily den a fotky.

Foto: Archiv autorky

CESTA Z RAINBOW MOUNTAIN DO RED VALLEY

Foto: Archiv autorky

CESTA Z RAINBOW MOUNTAIN DO RED VALLEY

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Red Valley

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz