Hlavní obsah

Attersee aneb nejkrásnější falešné moře v Alpách a ráj turistů doslova za humny

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Bigstock.com/zakoupená licence
21. 8. 8:20

V hlubokém objetí rakouských Alp se nachází jedeno z nejkrásnějších jezer v Evropě. Attersee. Toto idylické místo, často přezdívané jako falešné moře, láká návštěvníky svými úchvatnými výhledy, křišťálově čistou vodou a bohatým kulturním dědictvím.

Článek

Pohoda je zde předem naprogramována

Attersee je největším jezerem v oblasti Solné komory v Horním Rakousku a má rozlohu přibližně 46 km². První zmínky o jezeře Attersee a jeho okolí Attergau pocházejí z poloviny 8. století a předpokládá se, že jejich názvy souvisejí s tokem vody mezi Mondsee a Attersee. Jeho nezapomenutelná krása a malebné okolí lákají turisty z celého světa, a to nejen v létě, ale i v jiných ročních obdobích. Prázdninový region Attersee v sobě spojuje odpočinek, sportovní vyžití, požitek a působivé zážitky v přírodě. Jednou z hlavních předností jezera Attersee je jeho voda, která je považována za jednu z nejčistších po celé Evropě.

Křišťálově průzračná voda

Křišťálově průzračná až světle azurová voda přitahuje milovníky vodních sportů. Je rájem jachtařů, potápění, windsurfingu, vodního lyžování. A to hlavně proto, že voda je křišťálově průzračná a viditelnost pod vodní hladinou dosahuje až 25 m. Ti, kteří chtějí strávit chvíle klidu a odpočinku, si zde mohou užít romantickou plavbu lodí po jezeře, která jim umožní nádherné výhledy na úchvatnou krajinu kolem jezera. Kromě nádherné přírody nabízí Attersee také bohaté kulturní dědictví. Mnoho významných umělců, jako byl Gustav Klimt nebo Gustav Mahler, našlo inspiraci právě v této malebné krajině. Attersee a Klimt k sobě neodmyslitelně patří, a to proto, že slavný malíř zde pobýval a vytvořil tady velkou část svých maleb. V obci Steinbach am Attersee pro změnu komponoval hudební skladatel Gustav Mahler. Díky tomu zde můžete navštívit různá umělecká muzea a galerie, která představují mistrovská díla věhlasných umělců.

Foto: Pixabay/Public domain

Rájem pro aktivní turisty

Nejpopulárnějšími letovisky u jezera Attersee jsou města St. Gilgen, St. Wolfgang a Mondsee. Tyto okouzlující městečka nabízejí atmosféru plnou historie, tradičních architektonických skvostů a vynikající gastronomii. V blízkosti jezera vás rozhodně nepřekvapí, že místními specialitami jsou sladkovodní ryby. Kde jinde je ochutnat než právě v místě, kde máte jistotu, že budou čerstvé. Typický je například pečený siven.
Jezero Attersee je také rájem pro turisty hledající aktivní dovolenou v přírodě. Okolní hory nabízejí množství turistických stezek pro pěší turistiku i horskou cyklistiku, a to jak pro začátečníky, tak i pro zkušené horolezce.Celkově lze říci, že Attersee, falešné moře rakouských Alp, je pravým rájem pro milovníky krásné přírody, klidu a kultury.

Nezapomenutelné zážitky

Během letních měsíců je oblast lákavým místem pro všechny, kteří milují aktivní dovolenou. Jezero Attersee se svou tyrkysovou barvou a příjemně teplou vodou láká ke koupání a rekreaci zejména v horkém období. Zážitkové bazény jsou ideálním místem pro strávení příjemných chvil u jezera. Potěšení pro celou rodinu zaručuje obří tobogán, kanál s divokou vodou a vyhřívaný bazén. Pobyt u tohoto úchvatného jezera nabídne nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou relaxace, adrenalinových zážitků a kulturního bohatství, které je třeba zažít na vlastní kůži. Tak proč nepřidat tuto destinaci do vašeho seznamu míst, která stojí za návštěvu?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz