Hlavní obsah

Není to tak zlé…

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Bruno Hany
4. 9. 22:45

„Kurva, co to hoří?!“ zahoukalo mi v najednou v hlavě. „Do píči!“ zařval jsem a zkroutil ksicht, jak kdyby mě to bolelo.

Článek

Je to tu zas, jsem natěšenej z práce, všechno je super, takže zas nějakej osudovej mega kurvič! Začal jsem běhat po bytě jak splašenej. Proběhl jsem snad všechno třikrát, než mě napadlo podívat se z okna. V hlavě mi už na plný pecky hučela katastrofa o tom, co by se stalo, po tom všem, kdyby Marta kvůli mně vyhořela. Lidi normálně chodili, než jsem je vyděsil prudkým vykloněním z okna. Smrad mě ale praštil přes rypák a rychlým pohledem vlevo jsem uviděl černý dým. Čumím, jak lidi čumí a jdou dál. Vlastně mě to uklidnilo.

Běžím dolů, vyběhnu z baráku, teprve teď si všimnu začerněného horního okraje okna. „Volal někdo už?!“ řvu na lidi v horních oknech, když mi najednou houkačky začaly pomalu prosakovat všemi zvuky kolem.

„Debil vožralej tady běhá nahej a my kvůli němu vyhoříme,“ suše pronesl kolemjdoucí starší pán, aniž by zvedl pohled ze země. Připadal jsem si už poněkud zaraženě.

„Jo, volali, už asi jedou!“ ozvalo se z horních oken, kam jsem volal svou otázku. S cígem v ruce jsem pohledem udělal velký oblouk ve směru neuvěřitelného randálu. Houkačky přehlušily všechno. Jako když mě v Mrtvém světě pohltí zvuk bouře. Nejdřív přijely tři policejní vozy. V závodní rychlosti zapíchli policisté svá auta na místa, aby nepřekáželi přivolaným hasičům, což se jim i povedlo. Vyskákali a než zaběhli do hořícího bytu, už přijížděla kolona hasičů. Bengál všude jak kráva. Stál jsem tam jako dokonalý idiot ve svítivě oranžových plavkách a s cigárem v hubě. Jako udivenej buran, co právě vylezl z jeskyně, jsem čuměl na to superdění. Hasiči byli najednou zaparkovaný a z aut už skákaly figurky, které přesně věděly, co a kam, a bez vteřiny zaváhání se sprintem rozlítly ke své práci jak přesně mířené magnety. Znejistěl jsem, jestli do toho bytu nevlítne ještě třeba meteorit (o kterém nám neřekli!) a začal jsem se zmateně vzdalovat, jak kdybych to podpálil já.

Za 5 minut bylo po všem. A v dalších minutách nesli hasiči pár plyšáků pro vystrašené děti, které si pak mohly i sednout do jednoho z hasičských vozů. Škoda, že už nejsem dítě.

Možná jen dým, ale být v okně pode mnou, viděl bych to taky jinak.

Nechyběli zdravotníci ani záchranka. Skutečně robustní systém zafungoval naprosto profesionálně, rychle a lidsky a zřejmě se tedy nikomu nic nestalo. Se svým cynickým humorem musím dodat, že včetně mě.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz