Hlavní obsah
Práce a vzdělání

„Vy dostáváte i plat?“ aneb Jak jsme se bavili se studenty na veletrhu pracovních příležitostí Šance

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Archiv autora
29. 11. 2022 13:30

Vysoká škola ekonomická (VŠE) v Praze pořádala 18. až 20. října veletrh pracovních příležitostí ŠANCE, na kterém jsme měli stolek a skupinku našich zaměstnanců, rozdávali jsme letáky a odpovídali na zvědavé, někdy i překvapivé dotazy.

Článek

Naši práci prezentovali u stolku kolegové z HR z rozvojové sekce a z finančního oddělení. Obecně jsme však představovali naši organizaci jako takovou, neboť někteří studenti Člověka v tísni vůbec neznali, případně neměli jasnou představu, jak to v takové neziskovce chodí. Někteří se dokonce divili, že vůbec dostáváme plat.

„A já myslel, že je to celé na dobrovolné bázi!“ vykřikl překvapeně jeden návštěvník.

Na druhou stranu nás už mnoho lidí nějakým způsobem zná, a to ze sociálních sítí - především z Facebooku. Mluvili jsme s nimi o stážích, které máme momentálně k dispozici, s některými jsme si prohlíželi výročku a vysvětlovali jim, kde všude působíme a co všechno děláme. Ti, kteří měli zájem, zmiňovali, že by rádi někam vycestovali a tam pomáhali. Vysvětlovali jsme jim, že se dá u nás začít stáží a poté se posunout dál. Výhodou bylo, že jim to mohli vysvětlit kolegové, kteří podobným kariérním postupem také prošli a nyní pracují v Člověku v tísni na plný úvazek.

„Někteří studenti nám na sebe nechali kontakt – nasbírali jsme zhruba 15 CVček na naše stáže. Rozdali jsme nejméně 100 letáčků, a to nejen českým studentům, ale i zahraničním studentům, kteří jsou v Praze na Erasmu. Byla to velmi užitečná a příjemná akce,“ doplňuje Klára Byrtusová z oddělení lidských zdrojů.

Zapojili jsme se také do veletržní soutěže – návštěvníci veletrhu mohli sbírat razítka, a jakmile jich získali plný počet, mohli vyhrát cenu. Naší cenou byl merch a kupóny na online platformu Jednoho světa – díky tomu se studenti seznámili nejen s naší prací obecně, ale také s festivalem dokumentárních filmů Jeden svět konkrétně.

Veletrh pořádá Kariérní centrum VŠE dvakát do roka, vždy v dubnu a v říjnu, a nabízí studentům možnost porozhlédnout se po vysněném pracovním místě nebo jen zjistit, jaká je současná situace na pracovním trhu. Akce se konala v atriu Rajské budovy.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz