Článek
Na ledě byl vždy lídrem. V kabině oporou, doma táta. Roman Červenka – hokejový kapitán, který v roce 2024 dovedl národní tým ke zlatu. A přesto dnes prochází osobním fiaskem, které se nedá zachytit do statistik. Rozvod s manželkou Veronikou Machovou, bývalou Miss World. Pro někoho bulvární zpráva. Pro jiné – tiché potvrzení, že žádná sláva nezaručí stabilitu vztahu.
Známe ten příběh. Na začátku láska jako z plakátu. V roce 2012 se jim narodil syn, o tři roky později svatba. Život ve Švýcarsku, pak návrat domů. Zvenčí úspěch, uvnitř praskliny, které nikdo nevidí. Anebo vidí, ale mlčí. Protože když muž vyhrává zápasy, předpokládáme, že vyhrává i doma.
Psychologové tomu říkají asymetrie ve vývoji. Jeden z partnerů zůstává stát, zatímco druhý se posune. Ne nutně výš, ale jinam. A z „my“ se stane „já“ – dřív, než si to kdo přizná.
Veronika si podle zpráv našla movitého Švýcara. Možná jí imponoval. Možná se s ním zasmála tak, jak už dlouho ne. A možná jen přestala být ženou hokejisty a začala být zase ženou.
A co Roman? Možná právě teď prochází nejtěžším zápasem – tím, kde nejsou spoluhráči. Jen ticho, fotky ze starých dovolených a snaha být tátou, co nepřestane být silný. Přestože ztratil víc než jen zápas. Ztratil spojení.
Ale víš co? Někdy právě tady začíná růst. Ne v cílové rovince s medailí na krku. Ale v momentě, kdy tě opustí ten, kdo tě kdysi zachraňoval. A ty pochopíš, že jediný, kdo tě může zvednout, jsi ty sám.
Tento článek je pokračování série skutečných příběhů hvězd z psychologického pohledu: Předchozí článek: Zhubnul, změnil se a odešel
Zdroje:
extra.cz: Hokejista Červenka se bude rozvádět: Kapitánova žena si měla najít movitého Švýcara
Psychologické koncepty: „asymetrický vývoj ve vztahu“ – rozebíráno v párové terapii, zdroj: M. Chvojková (Psychologie.cz)