Hlavní obsah
Hry

Plinko: Zkusil jsem podvod na mladé, abyste vy už nemuseli

Foto: Pexels

Představa, že za jediný den bez práce a bez rizika ztráty peněz vyděláte více než za celý měsíc práce, je určitě lákavá pro všechny. Jenže takto bohužel svět nefunguje. Na internetu se i přesto objevila aplikace, která to slibuje.

Článek

Sociální sítě začaly mně i nejednomu dalšímu člověku pohybujícímu se na nich ukazovat reklamu na hru Plinko. Reklama až bizarním způsobem slibuje desítky tisíc eur během pár kliknutí. V některých reklamních spotech se objevují například drahá auta zasypávaná penězi nebo dojemné příběhy lidí, kteří takto vyřešili tíživé životní situace. Vše od barevné kompozice až po hudbu jasně ukazuje, že jde o něco pro mladé lidi.

U klasických reklam většinou stačí profil inzerce zablokovat nebo reklamu označit za spam. Jenže autoři této hry vytvořili obrovské množství profilů, takže ani opakované nahlašování a blokování nezabrání zobrazování této reklamy. A kupodivu se nejedná o opravdovou možnost výdělku.

Většinou jsme zvyklí, že podvody na internetu hrozí spíše seniorům, kteří jsou mnohdy důvěřivější. Plinko je však mířeno na mladé. Sice se jedná o celkem nevinný podvod, který vám z účtu nevysaje veškeré úspory, ale na to, že se zde jakkoliv obohatíme, můžeme zapomenout. Jediní, kdo vydělávají, jsou autoři.

Sám jsem si aplikaci stáhl. Samozřejmě ne proto, že bych věřil v rychlý výdělek, ale zajímalo mě, jak to celé funguje. Celá hra je založena na hazardní hře plinko, která se objevuje v kasinech. Spočívá v tom, že je tečka spuštěna do rozšiřujícího se prostoru, kde se odráží a za pár okamžiků dopadne na políčko, které znázorňuje výhru.

Jenže ve zmíněné aplikaci není na rozdíl od kasina nutný počáteční vklad. Prostě na jedno kliknutí spustíte disk a za několik vteřin se dozvíme, zda jste prohráli nebo vyhráli 0, 1, 0, 1, 1 nebo dokonce 10 dolarů. Po celou dobu hraní se hra střídá s reklamami, které jsou u podobných bezplatných her celkem běžné. Dokonce je tu možnost za shlédnutí reklamy znásobit svou výhru.

Jak je možné, že hráči nebo tvůrci generují peníze z ničeho? No možné to samozřejmě není. Výběr výhry je podmíněný tím, že do svého banku nashromáždíte 1000 dolarů, v přepočtu okolo 25 tisíc korun. Zpočátku to jde celkem jednoduše a pomocí reklam jsem byl schopný dostat se na 999,9 dolarů za jediný den. Zde však nastává již zmiňovaný podvod.

Už totiž nelze vyhrát. Hráči jsou samozřejmě motivováni sledovat o to víc reklam, aby získali peníze, které si myslí, že mají. To se jim však nikdy nepodaří a záleží pouze na tom, kdy je to přestane bavit. A jak tedy vydělávají tvůrci, když není potřeba žádný základní vklad ze strany hráče?

Zcela jednoduše pomocí inzerce. Reklama se na internetu stala něčím naprosto běžným a většina lidí si neuvědomuje, že za její zobrazení musel někdo zaplatit. Cena zobrazení sice není nijak závratná a pohybuje se od halířů po pár korun. Jenže velké množství hráčů zobrazující inzerci dohromady dá vysoké částky.

Proč se hra objevuje zrovna v tomto období? Blíží se totiž Vánoce a řada lidí je náchylnější k vyzkoušení snadného výdělku. Navíc i inzerce je v tomto období dražší. Tato kombinace dává tvůrcům hry možnost vydělat až astronomické částky na důvěřivcích. Ač se jedná o celkem nevinný podvod, který vás okrade pouze o čas místo peněz, nesmíme zapomínat, že se v tomto období objevují i některé nebezpečnější.

Zdroje:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz