Hlavní obsah
Aktuální dění

Potápěli se v kontejneru a zachránili miminko, které sem bezcitně odhodila osmnáctiletá matka

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: drewplaysdrums/Pixabay
13. 4. 18:14

Říkají si „popelnicoví potápěči“ a hledají v popelnicích či kontejnerech potraviny, zboží nebo jiné předměty, aby minimalizovali plýtvání. Jedna skupinka takových potápěčů našla v popelnici miminko, které se jim hrdinsky podařilo zachránit.

Článek

Vybírali odpadky a stali se hrdiny

Jednoho chladného večera 1. července roku 2022 skupina tří „popelnicových potápěčů“ prohledávala kontejner v Hobbs v Novém Mexiku. Náhle potápěči zaslechli z jednoho pytle slabé sténání. Nejprve si mysleli, že někdo zavřel kočku do igelitového pytle a hodil ji do kontejneru, proto ihned pytel rozbalili. Jejich nález byl však daleko děsivější. V pytli se totiž nacházelo živé miminko, které mělo stále pupeční šňůru. Jedna ze skupiny, April Meadow, na nic nečekala a okamžitě miminko zabalila do tepla svého kabátu. Její kamarádi Michael Green a Hector Jesso zatím zavolali na tísňovou linku. Díky okamžité a včasné záchraně se podařilo podchlazené miminko zachránit a dostalo jméno Saul.

Matka své dítě bezcitně odhodila

Na nedaleké budově se nacházely průmyslové kamery, díky čemuž nebylo pro policii těžké vypátrat matku miminka. Kamery zachytily, jak osmnáctiletá Alexis Avila přijela vozidlem ke kontejnerům a následně hodila černý igelitový pytel s miminkem do kontejneru. S pytlem zacházela tak, jako by se jednalo o skutečné odpadky. Policii se k činu přiznala a navíc vyšlo najevo, že měla zneužít podle zdejších zákonů nezletilého přítele, otce dítěte, kterému během těhotenství namluvila, že potratila. Právě zítra ji čeká soudní proces, při kterém se rozhodne o jejím trestu. Za čin jí hrozí až 15 let vězení.

Bleskově vyřešený případ

Vedoucí policejního oddělení Hobbs, August Fons, poděkoval trojici potápěčů za záchranu života a rovněž vyjádřil obdiv k zasahujícím policistům, kteří matku dítěte vypátrali téměř okamžitě. Dále poukázal na hrůznost a zbytečnost činu, jelikož v Novém Mexiku lze nemluvně ve věku do 90 dnů beztrestně ponechat u personálu nemocnice.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz