Hlavní obsah
Umění a zábava

Halloweenský kvíz: Zkuste uhodnout všech osm kultovních hororů dle obrázkových nápověd

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay

Ilustrační foto

28. 10. 15:22

K Halloweenu neodmyslitelně patří i sledování hororů. Jak dobře znáte tento filmový žánr? To si můžete otestovat v našem zábavném obrázkovém kvízu. Zkuste správně uhodnout všech osm legendárních hororových filmů.

Článek

Zadání kvízu

Jak moc dobře znáte kultovní hororové snímky? Vaše vědomosti prověří obrázkový kvíz. Vaším úkolem je uhodnout všech osm hororových snímků dle nápověd. Obrátky přitom mohou odkazovat na název filmu, scény snímku, objekty, které se zde objevují apod. Zvládnete určit správně všechny filmy?

Foto: Foto: Pixabay, koláž Eva Slachová

Zadání kvízu

Řešení

1. Kruh – Kultovní horor z roku 2002 vypráví příběh reportérky Rachel Keller, která se zabývá údajnou „smrtící videokazetou“, kterou kdokoliv zhlédne, zemře přesně za sedm dnů. Ačkoliv se snímek stal obrovským hitem, málokdo ví, že má ještě stejnojmennou předlohu v podobě knihy. Film se může pochlubit cenou Saturn za nejlepší filmový horor a také Filmovou cenou MTV.
2. Psycho– I horor Psycho má svou knižní předlohu. Alfred Hitchcock jej natočil dle románu Roberta Blocha. Obrázkové nápovědy odkazovaly na nejznámější scénu filmu, kdy je Marion zavražděna ve sprše. Zajímavostí je, že postava majitele motelu, který se ve snímku převléká za svou mrtvou matku, byla inspirována skutečným sériovým vrahem, Edem Geinem.
3. Saw – Postavička Billyho se stala tváří kultovního hororu Saw. První díl této filmové série vznikl v roce 2003, od té doby a zatím poslední snímek, Saw X, je z tohoto roku. Děj jednotlivých snímků se točí kolem toho samého – drsné hry o přežití.
4. Texaský masakr motorovou pilou – Hororový snímek režiséra Marcuse Nispela byl natočen v roce 2003 a stal se nesmírně divácky populárním. Vypráví o skupině přátel, kteří cestují do Mexika, ale jejich do té doby bezstarostnou výpravu překazí vrah s motorovou pilou. A to ještě netuší, že mu pomáhají i ostatní členové rodiny.


5. Čelisti – Horor Čelisti vznikl v 70. letech 20. století, ale stále patří mezi velmi oblíbené hororové snímky. Děj filmu se točí kolem honu na bílého žraloka, který napadá plavce v turisticky vyhledávaném městečku. Zajímavostí je, že pro natáčení byl vyroben speciální model žraloka, který věrně imitoval chování skutečného žraloka. Byla to velmi nákladná položka v rozpočtu, stál několik milionů dolarů.
6. Mlčení jehňátek – Jeden z nejúspěšnějších hororů „devadesátek“ dnes již patří mezi kultovní snímky. Zazářil v něm herec Anthony Hopkins, který si zahrál sériového vraha Dr. Hannibala Lectera. Film se může pochlubit pěti Oscary.
7. To – Román Stephena Kinga byl zfilmován hned dvakrát, poprvé v roce 1997, v současné době je však známější jeho novější verze z roku 2017. Hlavní postavou hororu je strach nahánějící klaun Pennywise. Ten stojí za zmizením dětí. Jedná se o divácky velmi oblíbený film, dokonce nejvýdělečnější hororový snímek všech dob.
8. Ptáci – Námětem pro horor Ptáci byla povídka spisovatelky Daphne du Maurier. Horor pojednává o děsivém útoku ptáků, kteří se stanou agresivními a napadají lidi s cílem je zabít. Děj zachycuje čtyři postavy ukryté v domě před náletem ptáků, jsou jimi Melanie, Mitch, Cathy a paní Brennerová. Ti se snaží zabednit v domě a přečkat útoky ptáků.

Zdroje: Wikipedia – hesla Kruh, Psycho, Saw filmová série, Texaský masakr motorovou pilou, Čelisti, Mlčení jehňátek, To, Ptáci

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz