Hlavní obsah
Lidé a společnost

Zachraňme naši Zemi šlapáním do pedálů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Famm Vilém

Šlapat však musíme do pedálů elektrorotopedu

23. 10. 9:00

Úvaha o využití elektrorotopedu k záchraně naší planety prostým šlapáním do pedálů.

Článek

Zachraňme naši Zemi šlapáním do pedálů

Kolikrát za den procházím chodbou našeho domu, ale ne vždy se dívám či pozoruji velký a nepřehlédnutelný stroj na šlapání - rotoped. Jednoho dne začal překážet mému příteli, a tak skončil u mne. Nyní překáží tady. Kolikrát jsem na něm cvičil? To kdybych šlapáním vyráběl elektřinu do baterie, to by bylo něco. Ráno šlapu, večer svítím. Ten nový rotoped bych nepočítal k nákladům za elektřinu, ale jen co by stroj na sportování. Baterie by náklad byl a až bych ji svým šlapáním zaplatil, svítil bych zdarma. Úžasné pomyšlení. Cvičit a přitom vyrábět produkt, kterým šetřím nejenom svoji kapsu, ale i naši Zemi. Celá věc má však jeden háček a tím je výkon takového rotopedu.

Výkon elektrorotopedu stačí prý tak na nabití mobilu. Vědci, výzkumníci, zlepšovatelé, kutilové zkoumejte, hledejte, vytvářejte účinnější zařízení, pak se dočkáme velkého rozšíření a při velkém množství i velké výroby elektrické energie a o tu nám jde v tomhle případě až v prvé řadě. Druhým přínosem budou miliony cvičících lidí, kteří budou závodit nejenom o to, aby svítili zdarma, ale, pokud elektrorotoped dovolí, vyrobit i proud na sledování televize, či radia. Potřebujeme však levný, ale přitom velmi účinný stroj. Ten, kdo s ním přijde, přinese opravdu pokrok do našich obydlí. Budeme mít sportování spojené s možností vykonat něco pro naši planetu. Každý watt je důležitý. Každý watt je jasný přínos. Při milionech uživatelů je výsledek jasný. Takový stroj bude nejenom v mnohé domácnosti, ale i ve fitcentrech či školách. Ostatně i další cvičící stroje by měly být konstruovány, aby elektrickou energii vyráběly. Kdysi, kdesi jsem četl, že jednoho význačného vynálezce po jeho návštěvě pak pomlouvalo mnoho jeho hostů, neboť u tohoto (nevzpomínám si o koho šlo) velikána šla velmi těžce otevřít branka, aby mohli vstoupit. Vysvětlení přišlo až po čase. Každý, kdo otevřel onu branku, svým konáním napumpoval nějaký díl vody do vodárny vynálezce. Tak se připravte, že otevřete nějaké dveře a watty jsou na světě. Cvičíte, a nemusí to být nutně rotoped, ale výsledek máme nakonec stejný-watty.

Myslíte, že jen tak sním nebo spíš blouzním? Pokrok přichází s účinnosti baterií, proč ne taky u výroby elektrického proudu prostým šlapáním či jinou činností?

Ten, kdo mne zná ví, že ekologický problém vyřešíme, podíváme-li se na jeho prvopočátek, tedy k roku 1800, kdy 1 miliarda lidí žila na této planetě. K tomuto číslu bychom se měli vrátit, aby bylo na dlouhý čas po problémech, ale i pak se bude muset přejít k obnovitelným zdrojům, proto už dnes šlápněme do pedálů, přispějeme tak k záchraně naší Země. Nezapomínejme, že ustavení udržitelného počtu lidí na Zemi je nutný stav. Každý stát by měl znát svoji soběstačnost v potravinách, vodě a jak se nyní zmiňuji i v energiích.

Myslím, že další slova jsou zbytečná. Otevírám diskuzi, která nás posune dál.

Tělo tuž, vlasti služ na 111 %.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz