Hlavní obsah

Konec mafie v Čechách a Moravě aneb Být v kůži vlekaře a pumpaře

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: MAFRA - MICHAL ŠULA
3. 2. 13:08

Nechtěl bych být teď v kůži nejslavnějšího vlekaře a pumpaře v zemi. A ne kvůli nízké pokrývce sněhu a vysokým cenám energií. Zatímco Mynář hledá způsob, jak teleportovat svoje nemovitosti mimo republiku, Nejedlý hledá cestu do Maďarska.

Článek

To si na vás takhle BISka a NCOZ sbírají materiály a plní složky více než deset let. A čekají. Protože vědí, že kdyby s tím šli ven za Miloše, dopadlo by to jako se zlodějem Balákem, který zplundroval lánskou oboru v říši rostné i nerostné tak, že i země spálená je proti jím devastovanému areálu říší mlékem a strdím oplývající.

A tak vsadíte na koně, který vám má po zvolení zajistit prezidentské pardon na dalších pět let. Aktivujete a mobilizujete všechny vaše spojence a podpůrné vehikly, od Zbytků přes Raptory až po Haló noviny, tak, abys vítězství vašeho koně a jezdce bylo na dosah. Vyšlo to poprvé, vyšlo to podruhé, vyjde to i potřetí. Mezitím si přes kamarádčofty své a svého žokeje zajišťujete teplé fleky, prebendy a trafiky pro sebe a své fellas z mafie ve státních institucích.

Jenže se ukáže, že váš žokej Váňa se svým Šemíkem, kteří doteď díky zakázaným podpůrným prostředkům vyhrávali bezmála každý závod a Taxisův příkop skákali s přehledem a rezervou, potkali sobě rovné soupeře. A co víc takové, kteří je dají o několik délek.

Vítězný kandidát se netají tím, že ví, proti komu stojí a že vám nenechá ani centimetr volný. Že vám od prvního momentu dýchá na záda, protože takové vlastizrádné jednání, ukořistění státu do spárů ruské a čínské mafie se neodpouští. Natožpak desítky dalších, větších či menších delikvencí a přečinů. A hned po zvolení začnou vycházet najevo takřka na denním programu jedna zajímavá skutečnost o vašem působení vedle druhé.

Po Ústí je každý generál. Ale už před volbami bylo jasné, že Vráťa s Martinem vsadili, jak je jim vlastní, na špatného koně. Stejně jako to, že nás čeká několik vcelku strhujících týdnů. Velké balení popcornu se bude hodit.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz