Hlavní obsah
Názory a úvahy

Zemanovo obrácení? Přetvářka a lež pro méně pozorné

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: ČTK

Vladimír Putin a Miloš Zeman při družném setkání před lety se symbolem současné russké říše svatojiřskou stuhou na klopě.

28. 12. 2022 10:40

Miloš Zeman pronesl svůj poslední vánoční projev v čele prezidentského úřadu. Jako pokaždé v něm nasekal řadu nesmyslů a chyb a ty nejdůležitější záležitosti nezmínil. Využijme této příležitosti k drobné reflexi Zemanova údajného názorového obratu.

Článek

Podle některých hlasů Zeman odsoudil Putinovu velkou agresi vůči Ukrajině a tím údajně prozřel. Není v tom žádné obrácení Ferdyše Pištory. Ani prozření starého vlastizrádce. Je v tom čistý kalkul, strach a přetvářka. Důležitá fakta totiž jednoznačně dokládají, že Zeman zůstává Zemanem až do konce.

1.

Stále kolem kolem sebe má lidi, kteří ho dostali k moci za russký a dost možná i čínský kapitál. Hlavní motivací těchto lidí je nahrabat si, kolik to jen půjde všemi možnými prostředky a způsoby. Číslo jedna je vlivový rozvědčík FSB Martin Nejedlý, číslo dvě Vratislav Mynář, číslo tři pravomocně odsouzený Miloš Balák a pak přidružené figury spojené skrze různé „podnikatelské“ projekty. Jinými slovy je to klasická, tak trochu devadesátkově vekslácká mafie.

2.

Zeman dlouhé roky hájil politickou agendu, která tomuto systému kupčení, handlů a kradení - popsaném v minulých letech v řadě textů a rozkrytá v řadě kauz - nahrávala: rozštěpená společnost, populisté a extrémisté u moci, kamarádčoft se se zločinnými a mafiánskými režimy, které neplatí za právní stát.

Tento kamarádčoft vzal s Putinovou velkou agresí vůči Ukrajině za své 24. února, kdy si Zeman a spol. jasně vyhodnotili závažnost situace a jednoznačné nastavení české společnosti, stejně jako to, že Bezpečnostní informační služba dlouhé roky velmi na blízko, možná ve spolupráci s některými úředníky z Hradu, odposlouchávala klíčové lidi v KPR a tudíž má na ně také řádně nabito. A samozřejmě také nová vláda, která má geopoliticky řádně nabito. Takže ať Don Pablo s Nejedlým a Mynářem upekli jakýkoliv deal, bylo jim jasné, že se budou muset střelhbitě překabátit na demokraty a co nejrychleji popřít vše, co tady v minulých deseti letech pro Putina a spol. odpracovali. Protože jinak by jim nejenomže hrozil žalář natvrdo.

3.

Ćást areálu Pražského hradu byla dlouhé roky zavřená pro veřejnost a zbytek byl přístupný pouze po bezpečnostní prohlídce. Hrad těsně před svátky chtěl toto opatření změnit a bezpečnostní kontroly zrušit. Jak nedávno rozkryl server Seznam Zprávy, Mynář tam domluvil kšefty s trhy pro svého kamaráda, bývalého sponzora Zemanovy kampaně. Takže v tom byl opět pouhý kšeft a privatizace veřejného prostoru pro ty správné lidi. Kontroly policie tomuto kšeftu bránily.

4.

Zeman coby cynická bestie hraje chytrou hru. Jedna z mála věcí, na které mu alespoň trochu sejde, je, aby ho nebylo možné jednoznačně označit za přímého vlastizrádce. Pošramocená dějinná pověst coby prezidenta kolaboranta, přesně takového obrazu, který by si mohla část jeho voličů na závěr jeho kariéry odnést, to je něco, na čem mu poměrně hodně záleží. A podobně to mají ostatní. I proto si ostatně podle některých indicií nevyoutovaný homosexuál a katolík Jiří Ovčáček formálně vzal za ženu ukrajinskou občanku. (Pozn.: autor textu je liberálního smýšlení a je pro stejná práva stejnopohlavních párů, pouze v konzervativně-klerofašistických kruzích, s nimiž Hrad nacházel v minulých letech až příliš velkou shodu v řadě agend a témat, se tato sexuální orientace nesetkává s pochopením.)

5.

Zeman je ochoten škodit až do samotného konce svého mandátu. Viz jeho machinace s Ústavním soudem a potenciálním jmenováním nového předsedy Ústavního soudu, které by bylo v každém případě protiprávní.


Shrnutí:

Zeman zůstal a zůstává Zemanem. Navzdory vývratům a trojitým Salchovům, jež v minulých týdnech předvedl.


Happy end:

Sebestředný politický papaláš Miloš Zeman se zapsal do moderních českých dějin jako nejhorší vlastizrádce, který se ve funkci vrchního velitele ozbrojených sil pokusil prodat suverenitu naší země Rusku a Číně. Ve všem prohrál.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz