Článek
Kosmetické salony jedou na plné obrátky, epilační strojky vrčí jako vzteklí komáři, a některé ženy si dokonce nechávají „navždy“ odstranit chlupy laserem – jen aby o chlup dohnaly ideál, který ve skutečnosti nikdy neexistoval.
Ale já?
Já jsem si nikdy neholila nohy. Ani podpaždí. Ani čičinu. A víš co? Jsem krásná.
Jsem totiž rusovláska. Ne ta „v ohni zrozená“ s tmavou pletí a oranžovou hřívou, ale ta světlejší – bledulka, kterou slunce spíš spálí než opálí. Moje chloupky jsou světlé, jemné, prakticky neviditelné. Ano, když se zadíváš pozorně a přimhouříš obě oči, možná nějaký ten chloupek zahlédneš. Ale běžně? Ne. Na nohách? Neviditelné. V podpaždí? Občas tam něco vyroste. A čičina? Tam je to takto decentní.
Jen 1 až 2 % lidí na světě má přirozeně zrzavé vlasy. A většina z nich (tedy alespoň žen) má i tuto výhodu – jemné, světlé ochlupení, které není třeba řešit. Zatímco jiní bojují s tmavými, silnými chlupy a chlapeckým knírkem už od puberty, my – přírodní rusovlásky, nám holítka v koupelně zarůstají prachem.
Zato ale musíme přežít poznámky typu: „To jsou tvoje pravé vlasy?“, „Můžu si sáhnout?“, „Zrzky jsou prý temperamentní, je to pravda?“ a „Kdo nepoznal zrzku, nepoznal lásku.“ Samozřejmě je to všechno pravda :-) Ale o tom později…
Podle jedné britské studie se až 49 % žen někdy nechalo obarvit na zrzavo – právě proto, že to považují za výjimečné, odvážné, sexy. Ať už jde o měděnou záři nebo jahodovou blond, zrzky působí jinak. Jako by měly v sobě oheň. Jen málokdo ale ví, že být přirozenou zrzavou znamená i trochu jinou genetiku – například jinou reakci na bolest (zrzky prý hůř reagují na anestetika) nebo vyšší citlivost na teplo a chlad.
A když už jsme u toho – chlupy. Rusovlásky mají v průměru méně vlasů na hlavě (asi 90 tisíc oproti 140 tisícům u blondýnek), ale zato silnější. Ochlupení bývá řidší, jemnější a světlejší. Takže místo toho, abych bojovala s holením, bojuji maximálně s tím, že mi nikdo nevěří, že se fakt nikdy neholím. :-)