Hlavní obsah

Víte jak správně pečovat o vlasové gumičky?

Foto: Canva

Saténové gumičky do vlasů

Vlasové gumičky jsou nejen praktickými nástroji, ale mohou být také módním doplňkem. Aby však plnily svou funkci a zároveň neškodily našim vlasům, je důležité jim věnovat patřičnou péči.

Článek

Hned na začátku pro vás máme otázku. Kolikrát jste vaší oblíbené vlasové gumičce dopřáli koupel? Stejně jako šperky, potřebují i vlasové doplňky pravidelnou péči, aby zůstaly co nejdéle krásné a hlavně funkční. Proto se dnes společně podíváme na tajemství šetrné péče o vlasové gumičky. Pokud tedy máte rádi dokonalé účesy a zároveň si vážíte zdraví svých vlasů, pojďte se s námi podívat na obecná doporučení a zásady správné hygieny gumiček.

Vybírejte kvalitní materiály
Kvalita materiálu hraje klíčovou roli v péči o vlasové gumičky. Vždy volte vlasové gumičky vyrobené z pružného, jemného a hlavně neagresivního materiálu. Saténové, látkové nebo hedvábné gumičky do vlasů jsou šetrnou variantou při stylingu, minimalizují tření a redukují riziko poškození vlasové struktury. Kvalitní materiál na vlasové gumičce vám zajistí nejen zdravé vlasy, ale také delší životnost.

Foto: Gomičky

Saténová gumička

Pravidelně měňte vlasové gumičky
Určitě máte ve své výbavě mezi gumičkami svého oblíbence, který ještě stále celkem dobře plní svou funkci a vy se ho nehodláte vzdát. Jedna ze zásad krásné a funkční gumičky do vlasů je její pravidelná výměna. V průběhu času se elastické vlastnosti gumičky mohou ztrácet, což znamená, že gumičku musíte vícekrát omotávat okolo vlasů a tím tak utváříte silný tlak na vlasovou strukturu. Při silném utažení vlasů hrozí nejen jejich poškození, ale také nevzhledné otlaky a časté nepříjemné pnutí pokožky na hlavě.

Pravidelně gumičky čistěte
Vlasové gumičky jsou náchylné k hromadění olejů, potu, mazu, zbytků kůže, prachu a produktů, které běžně používáte pro úpravu vlasů. Je více než nutné dodržovat zásady hygieny u všech vlasových doplňků. Dopřejte svým gumičkám pravidelnou koupel v jemném dětském šamponu a poté je oplachujte teplou vodou. Vyčištěnou gumičku nechte volně rozloženou uschnout při běžné pokojové teplotě. Gumičky nikdy neperte v automatické pračce a nepoužívejte k sušení horký vzduch, sluníčko ani sušičku na prádlo. Gumičky do vlasů jsou většinou vyrobeny z jemných materiálů, které jsou náchylné na vysoké teploty a chemické čističe. Vlivem takového čistění mohou rychle ztratit svou barvu a elasticitu.

Tip: Pokud je vaše gumička silně znečištěna, použijte na hlubší čištění jemný zubní kartáček k šetrnému čištění detailů, jakými jsou případné švy nebo zdobení na gumičce.

Zdravé vlasy, šťastné srdce
A jaké negativní dopady má vlasová gumička, na vaše vlasy pokud není pravidelně čištěna? Jak jsme si řekli v předchozích bodech, vlasové gumičky mohou absorbovat oleje z vlasů a zbytky produktů na úpravu vlasů, což vytváří ideální prostředí pro hromadění bakterií a nečistot, které se vlivem špatné hygieny znovu dostávají na umyté čisté vlasy. Nejenže po pár dnech budou vlasy vypadat nečistě, ale mohou být náchylné k dalším problémům, jako je například lámání nebo suchost, ale může se objevit i svědění a podráždění vlasové pokožky. Mastnota a nečistoty mohou také proniknout do struktury vlasové gumičky, což může způsobit rychlejší ztrátu elasticity.

Skladujte na suchém místě
Nebojte se, nepřeskočili jsme k tipům do spíže. I u vlasových gumiček totiž platí obecné pravidlo - skladujte je na suchém místě. Troufáme si říct, že toto je pravidlo, které pravděpodobně dodržuje minimum lidí. Většina z nás bude mít vlasové gumičky někde blízko hřebenu, který má své zasloužené místo v koupelně. Jenže! V koupelně se obecně udržuje větší vlhkost, která je ideálním prostředím pro vznik plísní nebo bakterií. A tak se může stát, že navlhlé gumičky uskladněné v koupelnové skříňce nejenže budou velmi nevábně vonět, ale mohou také zplesnivět. Doporučujeme v koupelně skladovat silikonové spirálové gumičky, které nenasáknou vodu nebo vlhkost jako běžné látkové vlasové gumičky. Pro všechny ostatní druhy gumiček si pořiďte nějakou pěknou krabičku a uchovávejte je na suchém místě, třeba ve skříni.

Foto: Gomičky

Vlasové doplňky

Roční období
V zimních měsících může mráz způsobit, že elastické vlastnosti gumiček oslabí, v létě zase mohou být vystaveny extrémním teplotám, které opět mohou mít dopad právě na elasticitu, ale také vyšisování barvy. Pokud to lze, chraňte gumičky před extrémními teplotami pro delší výdrž.


Pár slov na závěr
Přestože vlasové gumičky mohou být pouze malým doplňkem, péče o ně může mít velký vliv na zdraví a vzhled vašich vlasů.
S těmito jednoduchými tipy budete mít nejen krásně vypadající gumičky do vlasů, ale také zdravé a krásné vlasy. Takže neváhejte, a dejte svým vlasům i gumičkám tu péči, kterou si zaslouží!

Líbil se Vám článek? Dejte nám vědět do diskuze jak to máte vy s hygienou vlasových doplňků! 

Vaše Gomičky.cz ❤️

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Doporučované

Načítám