Hlavní obsah
Věda

Molekulární vodík: Dvě molekuly ke zdraví

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: H2 Times News
6. 8. 15:57

Vypadá to, že potenciál vodíku je nekonečný. To stále víc fascinuje Davida Maršálka z Ostravy, který dal dohromady tým odborníků, založil společnost H2 Global Group a společně otevřeli vodíkový svět lidem v oblastech, kde to dřív nikdo nezkusil.

Článek

Energetika, mobilita, těžký průmysl. To jsou odvětví, ve kterém se využití vodíku řeší už dlouhá léta. V Japonsku se ale na dvě molekuly, které tvoří téměř celý vesmír, vědci dívali zas a znovu až přišli na úžasnou věc. „Mnohé studie ukazují, že molekulární vodík může mít ochranný účinek při různých onemocněních a zánětech. Podle profesora tokijské univerzity a otce vodíkové biomedicíny, který je zároveň viceprezidentem pro vědu a výzkum naší společnosti Shigeo Ohty, je molekulární vodík nejsilnější selektivní antioxidant. To znamená, že může eliminovat volné radikály a tím může pomoci ochránit buňky před poškozením a zánětem,“ vysvětluje David Maršálek důvody založení společnosti, která vyrábí produkty a přístroje na molekulární vodík pro zdravotnictví, lázeňství, zemědělství nebo třeba chovatelství.

Vodík pro každého

Existuje mnoho způsobů, jak si v těle zvýšíme množství molekulárního vodíku jako antioxidantu. Například inhalací plynu, který je možné užívat přes nosní, ušní nebo oční brýle, nebo skrze vodíkem nasycenou vodu, která se pije. Podle prof. Shigeo Ohty je využití molekulárního vodíku jako medicinálního plynu v terapeutických procedurách velmi široké – u problémů s kůží počínaje, přes respirační onemocnění, potíže v trávicím traktu, hojení ran, tlumení zánětlivých procesů v organismu a změny v buněčném metabolismu, až po zkracování doby regenerace namáhaných či poškozených svalů a tkání. Proto ho v Japonsku využívá více než 200 soukromých klinik. „Mimo to jsme s našim farmaceutem PharmDr. Milanem Krajíčkem vyvinuli potravinové doplňky, které aktivují přirozenou tvorbu vodíku ve střevech, protože právě tam se utváří naše imunita. Nejlepší na tom je, že žádný výzkum neobjevil nežádoucí účinky vodíku a také není možné se jim předávkovat, protože se v těle mění na vodu.“

Foto: H2 Times News

Prezident H2 Global Group David Maršálek společně s uznávaným vědcem prof. Shigeo Ohta, Ph.D. patentovali vodíkovou terapii na Alzheimerovu chorobu

Domácí vodíkové lázně

Tým odborníků pod vedením primáře MUDr. Josefa Petáka, viceprezidenta pro lázeňství a balneo, po několikaletém výzkumu jako první na světě představil sílu účinku vodíkových procedur. Stále více lázeňských domů v Česku i zahraničí proto využívá molekulární vodík ve formě inhalací, ale také v koupelích, zábalech nebo masážích. „Podle našich dosavadních zkušeností́ vodík zvyšuje účinek tradičních lázeňských procedur,“ říká primářka lázní Teplice nad Bečvou MUDr. Gabriela Hanslianová, která doporučuje vodík svým pacientům už několik let.

Společnost H2 Global Group nyní jako první přináší každému jedinečnou možnost mít malé vodíkové lázně přímo u sebe doma a zároveň využít patentované aplikátory vodíku, vyvinuté dceřinou společností H2 Medical Technologies. „Naše generátory vodíku mají patentovanou technologii elektrod a membrán, díky nimž je vyráběný čistý vodík v koncentraci 99,9 %, a to v objemu 10 až 60 litrů za hodinu. Je možné si tak dopřávat litry vodíkem nasycené vody, inhalovat kdykoliv během dne. Mít doma vodík, znamená mít své zdraví pod kontrolou. Skvělé je to také jako prevence onemocnění, což ocení zejména rodiče dětí. Například náš kompaktní generátor i150 je tak malý, že je možné ho pohodlně přenášet například z nočního stolku k televizi nebo ho půjčit babičce či přátelům. Malá krabička na vodík tak může zlepšit zdraví a život celé rodině,“ uzavírá David Maršálek.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz