Hlavní obsah
Názory a úvahy

Jak se žije důchodcům

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
1. 11. 0:00

Důležité téma pro naše rodiče a co čeká i nás.

Článek

Každý z nás má rodiče a nechápeme proč oni milují tolik slevy hlavně v potravinách. Nutí nás to o tom trochu přemýšlet, proč to tak je. Odpověď je jednoduchá malý důchod, skromnost, váží si peněz, umí hospodařit.

V dnešní době neustálého zdražování úplně všeho je prostě nutnost se naučit hospodařit s penězi. Bohužel naše mládež toto umění neovládá, i když jsou k tomu většinou v rodinách vedeni. Nezajímá je co bude zítra, žijí pouze dneškem. Když si představíme, že tato mládež nám má vydělávat na důchody, tak věřím tomu, že i když se dožijeme důchodového věku, tak nebudou žádné finance na vyplácení důchodu. Nemluvím ani o tom, jak se naše děti k nám chovají.

Vrátíme se ale k tématu důchodci. Proč nákupy ve slevách, jednoduchá odpověď. Malý důchod je možné když jste pracoval např. od 15 let , že máte důchod 6 000 Kč ? V dnešní době? Když si poté přečtete kolik mají např. sportovci, poslanci, podvodníci, co zakládají firmy, vyhlašují insolvence, převádí peníze z firmy na firmu a co je nejhorší, okolí to vše ví a nikdo to neřeší.

Nemůžeme se tedy divit, že důchodci prostě šetří ,a i když potraviny koupené ve slevě nejsou nejzdravější, nejchutnější tak pro ně jsou levné a spokojí se i s horší kvalitou. Když se nad tím zamyslím, je to ostuda .

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz