Hlavní obsah
Příroda a ekologie

Tabák: Zelená ozdoba teras či balkonů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jako

Tabák

1. 11. 8:20

Jak změnit květiny na balkonech či terasách? Záleží na výběru vhodných rostlin.

Článek

Plno lidí v dnešní době začíná pěstovat zeleň na našich balkonech, terasách. Co ale vybrat? Je důležité, jakou máme představu, zda chceme rostlinky, které jen kvetou, nebo chceme vypěstovat jedlé plody atd. Také záleží, jak velký máme prostor. Co tedy udělat změnu a vyzkoušet něco zvláštního?

Tak tedy zkusíme pěstovat na balkoně tabák. Ano čtete správně tabák. Semínka se dají koupit. Zasadíme a čekáme, po nějaké době vyroste malá rostlinka, kterou přesadíme a čekáme. Rostlina potřebuje více prostoru listy jsou opravdu velké. Výška bude do 1 m.

Tabák má sice rád slunce, ale ne celý den. Proto je dobré mu dopřát i stín. Budete překvapeni, co vám vyroste za velkou zelenou rostlinku. Dokonce má i krásné květy, jsou trochu lepivé. Tuto rostlinku pěstujete pouze jeden rok.

Foto: Jako

květ

Květy jsou světle žluté, prostě nádhera. Důležitá je i zálivka, tabák má rád hodně vody. Listy se dají usušit, ale není to lehké. Dokonce se z listů má dát smotat doutník. To se nám asi nepovede. Tabák je ale velice krásná rostlina a změní naši terasu či balkon. Kdo z vašeho okolí se vám chlubí pěstováním tabáku?

Teď se pousmějete, je plno lidí, co to dělá jen se bojí to říct nahlas. O co jde?

Lidé mluví na své květiny, nebojte se toho.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz