Hlavní obsah
Umění a zábava

Anketa - vesmír a my, Češi

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

4. 11. 17:04

Do vesmíru se dnes hrnou všichni. Tak proč ne také my? A už je to tady- máme další příležitost. A vy, milí čtenáři, se můžete stát spolupracovníky.

Článek

Anketa: vesmír a my

Budeme mít českého astronauta. Ale proč jednoho? Přátelé, to je typické pro tuto vládu. Málo a pozdě. Proto vyhlašuji anketu: ať si občané ČR sami rozhodnou, koho pošleme do vesmíru. Bývá dobrým zvykem, že se astronauty stávají jen ti nejlepší, výkvět společnosti. Takže jako slavnostní výkop této ankety dovolte první návrhy.

Adept č. 1 Především tady máme nejschopnějšího mikromanažera republiky. Nemusí nás vůbec zajímat, že do vesmíru chtít nebude. Do politiky také nechtěl, lidé mu vnutili i funkci ministra a posléze dokonce premiéra. Kdyby to mělo zahladit jeho obří zadlužení a vyřešit všechny jeho „kauzy“ celosvětově propírané, zaletí i do pekla.

Argumenty pro: V případě nepovedeného startu – což se občas stává a lze to navíc i  zařídit – se ho republika naprosto legálně a definitivně zbaví. Česká justice odložením všech jeho kauz ušetří nemalé peníze. Jeho soukromá politická strana se rozpadne, případně ji převezme další soukromník, stejně jako všechny jeho podniky, které mu nepatří. V případě úspěšného startu číhají na astronauty každou chvíli různá, často ještě neznámá nebezpečí. Byl by v tom čert, aby některé nevyšlo.

Argumenty proti: co  by tam vlastně dělal? Tam nahoře není co ukrást, a že by tento astronaut úspěšně zkorumpoval další členy letu, je málo pravděpodobné. Leda by jimi byly generálové ruské armády. Dále je tady nebezpečí, že v  případě setkání s  mimozemskou civilizací by si nás tato vůbec nevšimla. I ona hledá totiž inteligentní život.

Adept č. 2 Myslet musíme ovšem také na genderovou vyváženost. I tady máme co nabídnout. Zástupkyně té hezčí poloviny lidstva. Tedy relativně - podle selfíček. Ženu – odbornici doslova na vše. Za celých šest let, co se snažila své schopnosti uplatnit v  jedné z  nejvyšších státních funkcí, to bohužel nestihla. Proto si zaslouží druhou příležitost.

Argumenty pro: Poslanecká sněmovna ČR by v případě jejího letu ušetřila spoustu času, byla by totiž ušetřena jejího tlachání pořád na stejné téma – že je současná vláda pomalá a vše dělá špatně. Jako prý odbornice přes finance by mohla vymyslet, jak co nejvíce zlevnit samotný kosmický průmysl, čímž by se konečně a definitivně ztrapnila před celým světem.

Argument proti: letu této astronautky by se museli navíc účastnit ještě profesionální fotograf, kameraman a vizážistka. Což by nestálo už ubohé dva miliony jako původně… V případě setkání s  mimozemšťany by se mohla pokusit uvalit na ně zajišťovací příkaz (důvod se vždy najde, to ona umí), což by ale ze strany ufonů mohlo být vyhodnoceno jako nepřátelský akt.

Adept č. 3  Muž, který se osvědčil řízením hned dvou „silových“ ministerstev současně. Přičemž jedno z nich obsahuje dva obory, související jen okrajově  – průmysl a obchod. O tom o všem dokáže tento astronautický adept – mluvit.

Do toho zastal každodenní komentáře na jakékoli téma, zejména na TV Prima v Hlavních zprávách. S ničím nemá problém, všechno by zařídil… Neověřené informace tvrdí, že v době svého ministrování byl dokonce pověřen řízením tajného (a nejdůležitějšího) Ministerstva pro okecávání každé vládní blbosti.

Argument pro: v případě setkání s agresivními mimozemšťany, by mohl tento muž použít svou mluvu s kadencí lehkého kulometu  - jako zbraň.

Argumenty proti: Výše zmíněný televizní kanál by těžko hledal, jak nastavit už tak hodně bulvární obsah svého zpravodajství. V případě setkání s jinou civilizací by hrozilo, že k dalšímu kontaktu již nedojde. Ani ufoni nemají rádi, když jim někdo mluví do řízení jejich létajících talířů.

Jak je vidět – jen namátkou jsme odhalili obrovský lidský potenciál. Pardon, „odhalili“ je špatně. On se odhalil vlastně sám a navíc jsme ho měli na očích prakticky tak 20 hodin denně, ve všech sdělovacích prostředcích, od začátku covidové pandemie až dodnes. A to jsme sáhli jen do jednoho podivného chumlu  - prý „hnutí“ - v soukromém vlastnictví adepta pod číslem 1.

Přátelé, navrhujte, jak známo  - zdroje by byly. Máme přehršel jiných podivných chumlů, ať už si dávají jakákoli jména, či bojují za to, či ono, nebo proti čemusi.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Další články autora