Hlavní obsah
Sport

Nová posila Sparty. Reprezentant Ekvádoru, který nestřílí góly

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
4. 9. 20:40

Sparta se rozhodla vyřešit jeden z hůře personálně obsazených postů v sestavě nákupem nové posily.

Článek

Jan Mejdr a Tomáš Wiesner, kteří se dosud střídali na pozici pravého wingbeka, určitě nemají z rozhodnutí sparťanského managementu radost. Dostali konkurenci. Respektive Ekvádorec Preciado přichází, aby tento post obsadil. Mejdr s Wiesnerem určité nejsou špatní hráči, ale nejen sparťanští fandové si mnohokrát povzdechli: „Kdyby se tak z těchto dvou dal udělat jeden“. 28 letý Mejdr je vysoký, soubojový typ, který neuhne, maká, bojuje. Má ale také značné herní a technické nedostatky, které ho limitují. 26 letý Wiesner je fotbalovější, lepší v ofenzivě, ale zase mívá problémy v soubojích a při bránění, kdy občas „zapomene“ pokrýt útočníka soupeře.

Teď tedy přichází Angelo Preciado z belgického Genku. 25 letý Ekvádorec s reprezentačními zkušenostmi. Hrál v základní sestavě Ekvádoru na posledním Mistrovství světa proti Senegalu, Nizozemsku a Kataru. V Genku nastupoval v posledních třech sezonách pravidelně. V té právě probíhající ale ze sestavy vypadl, nastoupil jen dvakrát na necelé utkání.

Spekuluje se o tom, že Spartu stál zhruba 3 miliony eur. Sparťanský manažer Rosický mluví o tom, že Angelo Preciado je zkušený reprezentant své země v ideálním věku. Je prý zvyklý na různé herní systémy. Dle Rosického dobře zapadne do stylu hry Sparty, zkvalitní její kádr.

Angažmá Preciada je každopádně překvapivé. Bude zajímavé, jak opravdu zapadne do sparťanské sestavy. Za 3 miliony eur ho určitě Sparta nekupuje na střídačku. Není to také už mladý hráč s velkým potenciálem dalšího výhodného prodeje. Jeho případný další prodej už bude složitější. Vše tedy nasvědčuje, že Sparta upřednostnila řešení současného stavu. Dá se tedy očekávat, že se Preciado po reprezentační pauze objeví v základní sestavě Sparty.

Jedna věc je na Preciadově vizitce zarážející. Za tři sezony v Genku má odehráno 57 ligových utkání, ale v kolonce góly je nula. V belgickém poháru za tři sezony 6 utkání a také nula branek. V Evropské lize v sezoně 2021/22 sehrál 5 utkání a nula branek. V reprezentaci Ekvádoru odehrál v letech 2017-23 zatím 32 utkání bez vstřelené branky.

S trochou nadsázky se dá říct, že si nikdo nepamatuje, že by tento hráč dal někdy gól. To je na pravého wingbeka, který má být hotovou posilou Sparty do základní sestavy pro Evropskou ligu, dost překvapivá a poněkud zvláštní okolnost. Ale nechme se překvapit. Snad Tomáš Rosický a Brian Priske vědí, koho a proč kupují.

Zdroje:

https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-1-liga-rocnik-2023-24/436153/posila-pro-spartu-z-ekvadoru-preciado-podepsal-na-vice-let-kolik-stal.html

https://www.livesport.cz/hrac/preciado-angelo/bD6W0ocH/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz