Článek
Prezidentova manželka se v poslední době mediálně zaktivizovala poskytováním rozhovorů.
Neuvědomila si však a měl jí někdo z poradců připomenout staré přísloví: „Kdyby bývala mlčela, zůstala by filozofem“.
Z mediálních rozhovorů s ní se zdá, že doposud si neuvědomila anomálii spočívající v tom, že pro ni v porovnání s předchozími prvními dámami i s prvními dámami ve světě, s výjimkou manželek amerických prezidentů, byla jen pro ni netradičně a nově vytvořena trafika financována ze státního rozpočtu.
Zdá se, že si doposud neuvědomila , že na Hradě není proto, že by občané zvolili ji, ale, že je na Hradě pouze jako manželka zvoleného prezidenta.
Zdá se, že si doposud neuvědomila, že i hezký partnerský vztah a subjektivní potřeba partnerů být si stále nablízku nemá co dočinění s řádným výkonem funkce jejího manžela, kromě občasných reprezentativních společenských akcí.
Zdá se, že doposud nepochopila význam a snad i ztěžování výkonu funkce manžela.
Je to, jakoby např. manželka chirurga stála stále za ním na operačním sále, v ordinaci anebo manželka horníka fárala stále do podzemí s ním a pod.
Jestli se první dáma rozhodla zúčastňovat služebních cest svého manžela , včetně dlouhých zahraničních, není to řehole, jak sama se pokouší o vyvolání pochopení , ne-li soucitu u druhých , neboť to není její zákonná povinnost, ale ryze její osobní volba.
Únava z poctivé práce je samozřejmá, nikoliv však z rekreace.
Na straně druhé na takové aktivity se svým manželem by neměla mít jako státní zaměstnanec ( zaměstnanec placený státem) ani časový prostor , pokud by sama odváděla svému příjmu odpovídající pracovní výkon.
Vše je o organizaci vlastního času a práce v mezích pracovní náplně, která u každého státního zaměstnance předpokládá konkrétní pracovní náplň, za jejíž splnění jsou placeni.
Zvolení manžela mylně pojala jako volbu sebe.
Zdá se, že původní prezentace první dámy jako modelky byla šťastnější prezentací.