Článek
Čajů máme nespočet. Jsou bílé, zelené, polozelené i černé. Máme také čaje bylinkové, které sice nejsou čajem v pravém slova smyslu, ale čajem je nazýváme. Vždyť bylinky, stejně jako listy čajovníku, nás zahřejí, přimějí relaxovat i nakopnou.
S čaji hodně experimentuji. Roky dávám přednost čajům sypaným. Ale není sypaný čaj jako sypaný čas, stejně jako není bylinka jako bylinka. V poslední době ochutnávám různé směsi od Inutea a musím říct, nevím, která směs mi chutná více.
Ovocný čaj pro malé superhrdiny mne vrací do dětství. Je plný sušených kousků ovoce a květu ibišku, má moc hezkou barvu a jak krásně voní. Čaj na červený nosík s heřmánkem, lipovým květem, mateřídouškou, dobromyslem a diviznou mne vždy krásně zahřeje. Očista těla s březovým květem, listem pampelišky, kopřivou s tymiánem mne vždy krásně zrelaxuje a čaj brzy fit s rakytníkem, černým bezem, brusinkou a jitrocelem mne pro změnu postaví na nohy.
Zkoušela jsem i jiné čaje Inutea a mohu říct, že mají nespočet pozitiv. Jednak jsou vyrobené s láskou a pečlivostí v České republice. V nabídce mají nespočet druhů bylin i bylinných směsí. Čaje nejsou prašné, což dnes není samozřejmostí. Balené jsou v papírových sáčcích nebo ve skle, což je za mne velké plus. Kdo by nevěděl, jaký čaj chce ochutnat, může si vybrat i z různých druhů sad, které vás přimějí ochutnávat.
Na balení čajů je vždy napsáno, z čeho se skládá i jak se připravuje. Vím, může se zdát, že návod na přípravu čaje je zbytečný. Ale není tomu tak. Bylinné směsi, stejně jako čaje, se připravují v různém poměru k vodě, jinak dlouho se louhují a v neposlední řadě se také zalévají jinak teplovou vodou. I proto je za mne důležité návod na přípravu na balení uvádět.