Článek
Pořídit nahřívací polštářek ovšem není jen tak. Při výběru je třeba dávat velký pozor na použité materiály. Hřejivý polštářek by měl být vyroben z přírodních vláken a neměl by obsahovat nic syntetického. To je důležité hlavně proto, že se hřejivé polštářky nahřívají v troubě nebo v mikrovlnce a syntetická část by se mohla spéct.
Dalším důležitým faktorem, který je třeba si ohlídat, je výplň polštářku. Polštářky se plní různými peckami či slupkami. Každý použitý materiál má jiné vlastnosti. Například třešňová pecka dobře udržuje teplotu a zároveň tělo masíruje. Hroznové pecky jsou méně používanou výplní, a přesto mají mnoho předností. Vydrží dlouho nahřáté, můžete jimi bolavé místo lehce masírovat a zároveň nepoznáte, že je máte na sobě. Nejjemnější jsou pohankové slupky, které dobře kumulují teplo, ale polštářek s těmito slupkami je tak měkký, že skoro ani nevíte, že ho na sobě máte.
Po vyzkoušení několika druhů polštářků s různými výplněmi doporučuji pro bolest břicha a svalů používat polštářky s třešňovými peckami. Tyto polštářky vydrží dlouho teplé, zároveň teplo dobře přenášejí a bolavé místo jimi i namasírujete. Sama jsem nejspokojenější s polštářky malého českého výrobce Ovopecka, u kterého jsem objevila zajímavé designy i různé velikosti polštářků.
Pořídit nahřívací polštářek není žádná věda. Chce to jen vědět, na co si dát pozor a k jakému účelu budete nahřívací polštářky používat. Pro běžné použití na většinu částí těla doporučuji polštářky čtvercové nebo obdélníkové. Na nahřívání obličeje doporučuji speciální tvar ve tvaru oční masky a jemnější výplň.