Hlavní obsah
Názory a úvahy

Chystá EU diktaturu Německa a Francie?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

26. 10. 17:04

V případě, že projde omezení práva veta a dojde i k odebrání pravomocí evropským státům, které připravuje Ústavní výbor Evropského parlamentu, obávám se o demokratické principy v rámci EU.

Článek

Před několika dny se vyjádřil prezident Pavel, že je pro odebrání práva veta. Podobně uvažují Piráti, kteří již před časem navrhovali předat rozhodování EU. Brala jsem to jako zradu pro země EU, zejména mám na mysli „nové“ země. Je to jedna z možností, jak se bránit proti rozhodnutím, která nejsou v souladu se zahraniční politikou některých zemí a také je třeba vědět, že ztratíme i možnost rozhodovat o rozpočtu v EU, o daňových zákonech a především, a o to zřejmě jde, přijímání nových zemí do EU, přerozdělování migrantů. Ano, existuje možnost obrany, pokud země prohlásí a dokáže, že jde o národní zájem. Jsme malá země a staré země EU, především Německo a Francie nás přehlasují i v případě, že bychom hlasovali kvalifikovanou většinou. Ale tato možnost zatím padla v případě zahraniční politiky. Staneme se druhořadou zemí, která nemá co mluvit do toho, co se bude v Evropě dít. Sem by také spadalo přijetí EURA, bez možností odmítnout a další.

A já se ptám, jak můžou výkonné orgány EU rozhodovat o dění v Evropě bez možnosti mít jiný názor? Soudržnost je minimální, a to z důvodů špatných rozhodnutí, díky kterým je Evropa tam, kde je nyní a může být hůře. Především absolutně nezvládnutá migrace. Když se podívám na to, co děje v evropských městech, hrůzy teroristických útoků, povolené pochody podporující genocidu a případně útoky na jinou skupinu obyvatel, transparenty vyzývající k útokům na Izrael, který nyní vede obrannou válku, financování teroristických organizací ze společné pokladny, Evropa, kde počet muslimských obyvatel v některých zemích dosahuje i 20 % a starostovi města řekne pořadatel demonstrace: „Vezmi zpátečku, našich dětí je tady 30 %“, nechci si představit, co bude dál.

Unie je slabá i finančně, díky špatně a příliš rychle nastavenému Green dealu, politice, na kterou nejsme připraveni a této situace již využily jiné mocnosti, které na to šly jinak anebo je zelená planeta nezajímá.

Eu je slabá i politicky.

Někdo může namítnout, že právě proto je třeba nové zákony, aby EU hlasovala jednotně, jako jiné mocnosti, právě díky novým zákonům. Aby její renomé stouplo. Aby měla politickou sílu.

Já však vidím její výsledky a s těmi se ztotožnit nemohu. Mohu se jen ptát: „Co jste to udělali s naší? Evropou?“. Tady bych hlas těm, kteří nás přivedli do krize, nedala.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz