Hlavní obsah

Spolkový kancléř Německa Olaf Scholz chce přitvrdit v migrační politice?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

8. 11. 15:26

Pokud je v platnosti zákon č.325/1999 Sb. o azylu a Evropský soudní dvůr zákon nezrušil, je strpění i neúspěšného žadatele o azyl platné, i když se dopustil závažné trestní činnosti.

Článek

Spolkový kancléř myslí, že tím, že sníží podporu, část peněz budou mít migranti vázánu na předplacené kartě, sociální dávky budou dostávat až po 36 měsících pobytu, zrychlí se azylové řízení u žadatelů, kteří se budou vracet domů, pokud je pro ně nízké riziko nebezpečí v zemi původu. Obávám se, že již není naděje současnou situaci zvrátit. Země EU budou pro migranty stále zemí zaslíbenou. Především náš demokratický systém, který jim vyhovuje, vnímají ho jako naši slabost a zneužívají ho. Mají zde bezpracný pohodlný život.Především je třeba pracovat na změně zákona, který umožnil komukoli, i nezákonně překročit cizí hranice a bezdůvodně zůstat, třeba jako jako osoba strpěná. Tohoto zákona využívají statisíce migrantů. I když jsou souzeni, živíme je dál. I když jim nebyl přiznán azyl, zůstávají dál. I vězeň je osoba strpěná. Může se se zemí, kde spáchal zločin i soudit a spor proti vyhoštění vyhraje. Chrání ho zákon o strpění azylanta. Všem těmto nezákonným uprchlíkům pomáhají ochotně organizace, které samozřejmě platíme z našich daní. Vozí je do Evropy převaděči a často i dobrovolné neziskové organizace, stavící se před veřejností jako ochránci životů. Jak chce zabránit Německo dalšímu přílivu migrantů? Letos jich bude v Německu žádat o azyl více, než čtvrt milionu. Všechny země by měly posílit dohled na hranicích, ale ne jen formou náhodných kontrol. Jak to jen možnosti dovolí, chránit vnější hranice. Měl pravdu Orbán, když stavěl plot na hranicích. Dobře to udělali Poláci. Je třeba dál jednat se zeměmi, které nechtějí své uprchlíky přijímat zpět. Levněji nás vyjde, zaplatit při jejich okamžité zpětné deportaci, než je strpět napořád.

Především je třeba pracovat na změně zákona, který umožnil komukoli, i nezákonně překročit cizí hranice a bezdůvodně zůstat, třeba jako jako osoba strpěná. Tohoto zákona využívají statisíce migrantů. I když jsou souzeni, živíme je dál. I když jim nebyl přiznán azyl, zůstávají dál. I vězeň je osoba strpěná. Může se se zemí, kde spáchal zločin i soudit a spor proti vyhoštění vyhraje. Chrání ho zákon o strpění azylanta. Všem těmto nezákonným uprchlíkům pomáhají ochotně organizace, které samozřejmě platíme z našich daní. Vozí je do Evropy převaděči a často i dobrovolné neziskové organizace, stavící se před veřejností jako ochránci životů.

Jak chce zabránit Německo dalšímu přílivu migrantů? Letos jich bude v Německu žádat o azyl více, než čtvrt milionu. Všechny země by měly posílit dohled na hranicích, ale ne jen formou náhodných kontrol. Jak to jen možnosti dovolí, chránit vnější hranice. Měl pravdu Orbán, když stavěl plot na hranicích. Dobře to udělali Poláci.

Je třeba dál jednat se zeměmi, které nechtějí své uprchlíky přijímat zpět. Levněji nás vyjde, zaplatit při jejich okamžité zpětné deportaci, než je strpět napořád.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz