Hlavní obsah
Lidé a společnost

Fitness náramek jako kompenzační pomůcka

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Kochlear.cz

Někomu zase stačí pouze ten náramek. Dnes už se dělají větší displeje a na hodiny je vidět i venku.

3. 9. 15:36

Velmi potřebná kompenzační pomůcka pro osoby s postižením sluchu je vibrační budík. Jenže budík pouze budí a musí se pokaždé nařídit. Na upozornění přes den použitelný není.

Článek

V dnešní době se dá takový náramek pořídit do 1000 Kč. Jen je potřeba zvolit takový, který dostatečně vibruje. Protože nepoužívám žádné fitness funkce, říkám mu „vibrační náramek“. Měření počtu kroků a kvality spánku sice na tom mém vypnout nejdou, ale všechny notifikace (SMS, e-mail, atd.) ano, takže mi vydrží na jedno nabití 30 dní a déle (už vydržel i 55 dní).

Nařízených mám několik upozornění každý den, jedno pouze v sobotu a v neděli (11.50 - ve 12 se u nás podává oběd, tak abych uložil a ukončil práci na PC). Upozornění, že budou Události na ČT 1, které denně sleduji a ráno budík/upozornění (záleží jestli už jsem vzhůru), že nastává pracovní doba. No a ještě když jedu večer autobusem domů, tak si dávám upozornění podle jízdního řádu/neřádu, abych nepřejel, což se mi už 2× (za 15 let neslyšení) povedlo. To jsem byl úplně v háji. Telefonovat (manželce, taxi) nemohu, zeptat se telefonicky, kdy jede vlak také ne, ve tmě ani nepřečtu autobusové jízdní řády mikropísmem (stejně už zpět nic nejede) a v sobotu ve 22 hod., 20 km od domova, to je prostě nářez.

Slyšící si pravděpodobně tu potřebnost upozornění přes den ani neuvědomují, takže příklad s těmi Událostmi na ČT 1 v 19.00 hod.

Pokud chce slyšící sledovat Události, slyší, že mluví moderátor/ka počasí a že už to za chvíli bude (nebo že to začalo). Ten, kdo neslyší a navíc je do něčeho zabrán (třeba do čtení knihy), snadno bez upozornění začátek propásne (stalo se mi mnohokrát).

Jasně, lze použít i hodinky s vibračním budíkem, ale to by byly za chvilku vybité.

A také mé chytrohodinky vibrují docela málo, tak jsem jako ti vexláci před Tuzexem, co měli na ruce několikery digitálky a ptali se: „Ňáký hodinky tady?“ Mám totiž na ruce hodinky i vibrační náramek. Ten sice hodiny zobrazuje, ale na venkovním světle to je nečitelné, navíc to jsou „blechy“ a já už nevidím, jako když mi bylo dvacet let.

A pro někoho může být bezva upozornění vibrací, když přijde SMS a má mobil v kabelce a tak všelijak podobně.

Notifikace zavibrováním, jsou skvělé, když je očekáván kurýr.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz