Hlavní obsah

Kritizovala jsem důchodce za řízení. Teď přiznávám, že možná řídím ještě hůř než oni

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
18. 9. 6:00

Nedávno se na profilu objevil článek ohledně mé kritiky některých důchodců a jejich řídících schopností. Pravdou je, že taky nejsem ukázkový řidič.

Článek

Sama neřídím nejlépe na světě, ale to mi nebrání vyjádřit názor na důchodce, mezi kterými se ve velkém množství objevují ti, kteří za volantem nemají co dělat nebo jsou někdy dokonce i viníky nehod. Článek, který si můžete přečíst zde, vyvolat velkou diskuzi. Někteří stáli na mé straně, někteří mi nadávali, že můj názor je hloupý a že jsem hloupá dokonce já. Čtenáře to zvedlo ze židlí, asi proto se pod článkem objevilo přes 1 000 komentářů.

Ráda bych uvedla na pravou míru, že jsem neházela všechny důchodce do jednoho pytle a nikde jsem nenapsala, že mladí nezkušení řidiči jsou na tom lépe. Jen to byl článek zaměřený na tuto cílovou skupinu a ano, existuje spoustu řidičů s málo zkušenostmi, kteří řídí taktéž nebezpečně a patří do sekce nepozorných a neschopných rychlých reakcích. Za svým názorem si stále stojím, ale chtěla bych se k něčemu přiznat.

S řízením na tom také nejsem nejlépe. Jenže si to uvědomuji. Řídím, protože dojíždím do práce celkem velký kus a odmítám jezdit MHD, když nemusím. Jsem si vědoma toho, že nemám tak rychlé reflexy, ovládám auto tak nějak základně, ale mám problém s parkováním a někdy se neumím zorientovat v prostoru. Takže ano, někdy svým chováním i já mohu být nebezpečná. Snažím se ale zlepšovat a jezdit dle předpisů. Pravda je taková, že kdybych měla dělat autoškolu znovu, možná bych ji opravdu nezvládla. A je fakt, že kdyby byla autoškola náročnější, možná bych ji neudělala nikdy.

Nikdo nejsme dokonalí a jsou věci, které nám jdou lépe a které hůře. Ale jsem zdravá a k řízení způsobilá, což se o všech důchodcích říct nedá. Snad jsem dostatečně vysvětlila, jak jsem to myslela a přiznávám i to, že se nepovažuji za výborného jezdce, ba naopak, tak trochu blondýna za volantem. Jdu s kůží na trh, tak snad ke mně budete tentokrát milejší. Díky a řidičům zdar!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz