Hlavní obsah

Zhubla jsem 80 kg a hubnu dál, i když už nechci. Neudělejte stejnou chybu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
19. 8. 6:00

Už mě nebavilo moje tělo, tak jsem ho zredukovala na polovinu. To jsem ale neměla dělat, nezvládám to.

Článek

Vyžrala jsem se na 150 kilo. Nikam jsem se nevešla, oblečení jsem si nechávala šít na míru a poslouchala nevhodné poznámky o tom, jak jsem nechutná. Nikdy jsem kvůli tomu nezažila vztah a vlastně jsem se za sebe styděla. Pro vaše info — jsem bezdětná, opravdu jsem takovou postavu měla z obrovského apetitu a následném záchvatovitém přejídání.

Stačilo

Řekla jsem si dost a ze dne na den přestala jist sladkosti, smažené, tučné a cokoliv nezdravého. Naopak jsem si nastavila pravidelnou stravu plnou ovoce a zeleniny. Ze začátku jsem zařadila jen procházky a časem tréninky v posilovně. Šla jsem do toho sama, bez trenéra, bez výživového specialisty, jen s dostupnými články na internetu. Mám hodně silnou vůli a když chci, dokážu hodně, což se mi potvrdilo. To je asi jediná pozitivní věc na tom všem, že jsem zvládla, co jsem si přála zvládnout.

Když něco chci, udělám pro to vše a to byl kámen úrazu. Okamžitě se mi začalo dařit (už po týdnu jsem viděla progres, zhubla jsem hodně vody) a nezastavila se. Totálně jsem se do toho ponořila a zdravý životní styl se stal mým středobodem vesmíru. S každým shozeným kilem jsem chtěla víc a víc.

Po roce jsem byla o 50 kg lehčí. Bohužel mi to nestačilo a i přes nedoporučení od lékaře jsem si nechala podvázat žaludek. Jsem narozená ve znamení Berana a nikdo mi nic nevymluví. Skoro hned jsem zhubla dalších 20 kg a já nemohla být šťastnější.

Povedlo se

Od okolí jsem dostávala pochvaly, vešla se do oblečení a sem tam povislá kůže mě tolik netrápila. Jenže moje hubnutí se stalo nekontrolovatelným a nezastavitelným. Kvůli operaci musím jist malé porce a nemám možnost udržení váhy. Hubnu dál a dál a už nechci, vyšly mi i zhoršené krevní testy. Organismus je rozhozený, špatně mi funguje trávení, jsem podrážděná a trpím nechutenstvím. Lékaři mi vyhrožují umělou výživou. Moje hubnutí a přílišné upnutí se na zdravý životní styl mi zničilo život a já teď nevím, jak budu žít dál. Časem zkusíme žaludek roztáhnout zpět, ale budu to těžká a bolestivá cesta.

Jsem nešťastná

Radím všem — hubněte pomalu, nedělejte radikální a příliš riskantní kroky a pokud to nepůjde, nevadí, buďte šťastní i s pár kily navíc než s nemocí. Já to chtěla tak moc, až se mi to vymstilo.

Kdybyste mě teď viděli, nevěřili byste. Jsem kost a kůže a dávám za pravdu všem, kteří mi radili, ať operaci nepodstupuji. Někomu to pomůže, ale to nikdy dopředu nevíte. Nestojí to za to. Jsem odstrašující případ.

Autor: Marta

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz