Hlavní obsah
Názory a úvahy

Koupit auto z bazaru, nebo nové? Vyzkoušeli jsme obojí a byl to zážitek

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
12. 9. 13:12

Potřebujete nové auto? Pozor na sliby.

Článek

Čas od času je nutné vyměnit vozový park a pořídit nové nebo alespoň novější auto. Ten čas u nás také nastal. Nejdříve jsme se vydali do bazaru, pro něco novějšího a méně opotřebovaného. Ovšem neudělali jsme dobrý kup.

Všechno vypadalo dobře, projížďka, kontrola, papíry. Vyplněno podepsáno zaplaceno. Odjíždíme. Ovšem za pár týdnů jsme s koupeným autem zpátky, protože se projevily skryté vady. Vcházíme do bazaru s požadavkem vrácení auta – my, vrácení peněz – oni.

„Dobrý den, objevila se skrytá vada a podle zákona máme nárok na vrácení kupní ceny a my vám samozřejmě vrátíme auto.“

Prodávající není rád, ale reaguje, zdá se, vstřícně. „Tak my od vás to auto odkoupíme.“ Tak chytří jsme taky. V momentě, kdy od nás auto vykoupí, skryté vady řešíme my a s dalším kupujícím všechno řešíme my.

„Ne, žádný odkup nechceme. Reklamujeme skrytou vadu a nebudeme vám ho prodávat, ale vy nám vrátíte peníze.“

No, nechtělo se jim, ale vrátili. Odjeli jsme pryč, sem už nikdy. Ale nové auto potřebujeme. Tak co s tím?

Pojedeme do autosalonu a uvidíme.

„Dobrý den. Budete si přát?“ Vcházíme do naleštěného salonu. Přejeme si tuto značku a toto vybavení a dodatečné lehké úpravy. Všechno jde hladce. Milá paní píše a konfiguruje a chce samozřejmě zálohu. Dobře, zaplatíme zálohu a obdržíme termín, kdy bude auto připraveno.

A tady to všechno začíná.

Čas běží a my si žijeme na obláčku těšení se. V určený den jsme vyzváni k doplacení zbytku ceny. Přijedeme do autosalonu a vše je ještě zalité sluncem. Milá paní nás s úsměvem přijímá a informuje. Času má na nás dost. /v pokračování příběhu bude čas dost důležitým bodem/

„Prosím, tady jsou zbylé účtenky, doplatit můžete v pokladně.“

Dále dostáváme informaci, že auto bude připraveno v sobotu k převzetí. Tak máme doplaceno a těšíme se na sobotu.

„Ještě vám vyřídíme pojištění, nové poznávací značky a můžete vyjet.“ Informuje nás milá paní prodávající. Jak libě to zní. Zaplatíme, přijedeme, převezmeme a jedeme.

Blíží se sobota.

„Dobrý den, v sobotu přijedeme v 10 hodin pro naše auto.“ Volám ještě předem. Dělám to tak vždycky, zavolám a potvrdím termín.

Ale….

„Já se moc omlouvám, ale ještě tady není. Oni nám ho ještě nepřivezli ze skladu.“ Nevěřím svým uším, ale budiž, stát se to může. „Kdy tedy bude připravené?“ ptám se. „No určitě příští sobotu už tady bude, já na to osobně dohlédnu.“

Co myslíte? Nebylo.

Ovšem to byli milí autoprodejci na špatné adrese. My jsme totiž s manželem nejen pár a v takovýchto případech i skvělý tandem. Volala jsem já, volal on. Nedali jsme jim pokoj. Termín se stále posouval, jednou nebylo to, podruhé ono. Taky se nám pokoušeli nezvedat telefon. Ale to byla marná snaha. My se jen tak nedali.

„Dobrý den, už máte naše auto připravené?“ „Bohužel, ještě ho stále nedovezli. A já mám tady zákazníka, tak se vám teď nemohu věnovat.“ Aha, zaplatili jsme, auto jsme nedostali a už nejsme ani mezi zákazníky. Co tedy jsme?

„My jsme také stále zákazníci, peníze od nás máte podle smlouvy, auto od vás nemáme. Jak je to možné?“ „Mám tady zákazníka a teď se vám nemohu věnovat.“ Klap, telefon ztichnul. Cože? Volám znova /třeba vypadlo spojení/, nezvedají to. Volám na pevnou linku a nechám si milou paní zavolat. „Už jsem vám říkala, že tady mám zákazníka a nemohu se vám věnovat.“ „Kdo se mi může věnovat a vysvětlit mi, proč naše auto není připravené?“ „Dám vám kolegu.“

A samozřejmě, dotyčný kolega nezvedá telefon. Volám manželovi a on následně do autosalonu:

„Dobrý den, před chvílí mi manželka oznámila, že naše auto opět není připravené. Já jsem snad špatně slyšel.“ „No, my se omlouváme, ale zatím tady ještě není, ale…“ Asi měly následovat další výmluvy.

Manžel rázně přeruší proud výmluv a jasně a stručně oznamuje: „Vážení, v sobotu v 10 hodin si u vás vyzvednu nové auto, v opačném případě se jedná o podvod. Peníze máte již několik týdnů a auto pro nás nemáte připravené. Tak mě v sobotu očekávejte.“

Nevíme, co se stalo, ale v sobotu tam auto bylo. Ještě nám i předem volali, že je připravené. Proč to nešlo hned, si můžeme domýšlet. Ale jedno víme určitě, pokud v budoucnu půjdeme pro další auto, koupíme to, které mají na skladě a nikdy už nebudeme čekat a doplácet cenu předem.

Převezmeme, zaplatíme.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz