Hlavní obsah
Seberozvoj

Vhodná doba

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mgr. Kateřina Wernerová
7. 9. 14:36

Nedokládáte svá přání a vlastně svůj život na vhodnou dobu? Začněte žít hned, bez čekání.

Článek

Taky to stále kolem sebe slyšíte? Až bude vhodná doba, tak… a zde si můžete doplnit. Postavím dům, koupím si auto, pojedeme na dovolenou, budeme mít děti, koupíme si, pořídíme, dokončíme, uděláme.

Musím se trochu usmívat. Vhodná doba je totiž teď, život máme jenom jeden a nemáme možnost si schovat a posunout kousek do budoucnosti, až bude ta vhodná doba. Taky si myslím, že bych tu třeba zrovna já nebyla, kdyby totiž moje babička přemýšlela, jestli je vhodná doba na založení rodiny, asi by se moje maminka v roce 1943 nenarodila. Totiž, pro znalce historie, moje babička byla v očekávání během války. Taktéž by se zřejmě nenarodil ani můj tatínek a já bych tady nebyla. Přece na rodinu nebyla tehdy vhodná doba!

Tak se na celou tuto vhodnou nebo nevhodnou dobu dívám jinýma očima.

Každý den je na něco vhodný, třeba jít ven a procházet se, začít se učit už konečně tu angličtinu, když ji tak nutně potřebuji. Jít si zaplavat a tím úspěšně zahájit zdravý pohyb. A každý den, každé období, prostě každá doba je vhodná na to, abych měl/a ze života radost. Někdo se právě těší, že se mu rozroste rodina, jiný balí kufry a už se vidí u moře. Je totiž vhodná doba, září u moře, nebude tam tolik lidí.

A já už vůbec nečekám, až to nastane a bude již zmíněná vhodná doba. Neplánuji, mám jen takové těšící se body. Jsou to okamžiky nebo akce, na které se těším. Bylo to tak i s dovolenou u Rýna, na kterou jsme se dlouho chystali. Nádherné místo na naší zeměkouli. Oba dva břehy Rýna jsou doslova obaleny hrady a zámky, případně pevnostmi a rezidencemi. Mám ráda historii, už jen návštěva krásných zámeckých prostor s vyzdobenými interiéry mi dělá velkou radost a zlepšuje mi náladu. Přemýšlím často, jak to tehdy dokázali, udělat takovou krásu, za podmínek, které měli ve 14. nebo 15. století.

No a jak to teda bylo u nás.

Jako v mnoha jiných rodinách, těšili jsme se AŽ…, no jasně, až tam pojedeme.

A jednou na jaře, při přemýšlení o další dovolené, jsme si prostě řekli, že letos jedeme k Rýnu. A to vám řeknu, byla to fakticky vhodná doba. Psal se rok 2019.

Užili jsme si krásnou dovolenou.

A další rok, přišel covid. A nikam, doma být a nikdo nevěděl, co bude. Naštěstí jsme v předchozím roce nečekali na nějaké to AŽ…

Tak si žijeme ten náš život a na nic nečekáme. Každá doba přináší nové situace a okamžiky, také starosti a radosti. Nepročekejte život v čekárně.

Představte si tu čekárnu. Na dveřích je nápis: Zde se čeká na vhodnou dobu.

Co myslíte, je tam plno?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz